Як вибрати праску?

Як вибрати праску?Визначальними параметрами при виборі праски є підошва праски, вірніше, матеріал, з якого вона зроблена, його потужність, тип зволоження або подачі пару, корисні функції, його вага, довжина шнура, безпека, спосіб очищення від накипу й ціна.

Підошва праски може бути з:

• Алюмінію. Таку підошву звичайно мають найдешевші моделі прасок. Вони швидко нагріваються та остивають, тому що, як відомо, алюміній добре проводить тепло. Істотним недоліком такої поверхні праски є той факт, що алюмінієве покриття легко дряпається, наприклад, від дотику до блискавок, сталевих ґудзиків. У такі подряпини забиваються дрібні ворсинки, що приводить до погіршення ковзання й прилипанню тканини.
• Нержавіючої сталі. Це дуже міцне покриття, воно не дряпається й легко очищається. Однак праски зі сталевою підошвою трохи важче, чим моделі з підошвою з інших видів матеріалів.
• Кераміки. У такої підошви дуже високий коефіцієнт ковзання, воно легко чиститься вологою ганчіркою з милом. Але не варто забувати, що кераміка дуже тендітний матеріал і від будь-якого удару може тріснути.

Для домашнього використання цілком підійде праска з потужністю 1500-1700Вт, яка здатна забезпечити гарну якість прасування. Сильніші моделі від 1800 до 1900Вт призначені переважно для прасування дуже м’ятого одягу. Праски потужністю 2000Вт і більше підходять тільки для професійного прасування, наприклад, в ательє або хімчистках.

Сучасні моделі прасок можуть бути оснащено двома видами подачі пару:

• Горизонтальної – пара з отворів у підошві викидається на горизонтально розкладену тканину.
• Вертикальної — пара з отворів у підошві буде викидатися вбік на вертикально розвішену тканину. Це дозволяє гладити, наприклад, штори, не знімаючи попередньо їх з карниза, або різні речі, не знімаючи їх з вішалки. Не забувайте після такого виду прасування дати речам повісіти якийсь час щоб уникнути появи нових складок.

Корисні функції:

• Функція «парового удару» — короткочасний викид великої кількості пару, що дозволить відпрасувати пересушену річ і дуже полегшить процес прасування льону, джинсу й інших щільних тканин.
• Протикапельная система, яка перешкоджає витіканню води з резервуара при прасуванні в низькотемпературному режимі, наприклад, при прасуванні речей з натурального шовку або деяких синтетичних тканин.
• Розбризкування – при натисканні кнопки праска розприскує воду поперед себе.

При покупці праски обов’язково потримайте її в руках. Зверніть увагу, чи зручно її тримати, чи важка віна. Пам’ятайте, занадто важка праска швидко вас стомить, а легкою – важко гладити великі речі. Фахівці відзначають, що оптимальна вага праски повинена бути 1300 -1500 грам.

Для того щоб не довелося при прасуванні додатково користуватися подовжувачем, довжина шнура праски повинна становити не менш двох метрів. Щоб шнур не перетирався в основі, випускаються моделі з кульовими кріпленнями. 

Максимальну безпеку забезпечує, звичайно, автоматичне відключення. Воно захищає праску від перегріву, ваші речі від псування, ваш будинок від пожежі, ваш гаманець від великих рахунків за електрику. Автоматика відключить електроживлення, якщо праска перебуває в горизонтальному положення в стані спокою більш 30 секунд, якщо праска перекинеться набік і залишається в такому положенні більш 30 секунд, якщо праска перебуває у вертикальному положенні при невиключеному електроживленні більш 8 хвилин.

Ціновий критерій:

За ціною умовно всі моделі прасок можна підрозділити на :
• Дешеві моделі — від 20 до 30$; моделі таких фірм як Vitek, Binaton, Ufesa і інші.
• Середня цінова категорія – від 40 до 60$- Tefal, Moulinex, деякі моделі фірм Philips, Braun, Bosch.
• Дорогі моделі – від 70 до 100$ — Philips, Braun, Rowenta.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*