10 порад щодо вибору дивана

Не дуже приємно стояти посередині меблевого магазину в повній розгубленості, безпомічно торкати оббивку дуже дорогого дивана або панель підозріло недорогої стінки й не знати, що ж все-таки купити…

Ніхто не хоче зробити неправильний вибір, щоб потім увесь час думати про те, що шафа скоро розвалиться, ліжко буде шкідливим для здоров’я, стінка застаріє, та й взагалі, грошей шкода! Щоб нічого такого не відбулося, ми пропонуємо ці десять порад для вибору дивана:

1. Якщо ви — приватний покупець, обов’язково присядьте на диван, що сподобався вам і навіть спробуйте прилягти. Якщо диван розкладний (а швидше за все, саме такий ви й будете купувати), спробуйте кілька раз розкласти його. При цьому не треба церемонитися з механізмами, адже вам доведеться проробляти цю процедуру безліч раз!

2. Якщо ви оптовий покупець і прибули за меблями на фабрику, обов’язково подивитеся, як меблі роблять (або хоча б із чого). Якщо вас відмовляються присвятити в процес, пошукайте інших виробників.

3. Каркас дивана виконується з добре просушеного пиломатеріалу. (На деяких фабриках це не дотримується настільки, що промокає навіть тканина й поролон, що покривають каркас). Окремі елементи із ДСП допускаються, але вони повинні бути покриті захисною фарбою — так, щоб не виділялися шкідливі для здоров’я людини формальдегідні смоли. Непросушений каркас буде сохнути у вас у квартирі, а диван через це — скрипіти.

4. Ваш диван може бути м’яким за рахунок поролону, пружинного блоку, пінополіуретану. Однозначно сказати, що краще, важко. Це залежить від ваших переваг, наскільки вам приємне те або інше набивання. Але є кілька закономірностей. Чим м’якше поролон, тим швидше він кришиться. Диванні подушки, набиті синтепоновою або поролоновою крихтою, дуже швидко втратять форму. Ознакою гарного тону вважається використання цільного поролонового шматка. Фірми, що опікуються про свій престиж, усі диванні чохли постачають блискавкою, щоб покупець міг, по-перше, довідатися, на чому він буде сидіти, по-друге, поміняти згодом набивання. У правильно розроблених моделях диванні подушки розміщені під невеликим кутом, злегка підтримують сидячого під коліна, не даючи йому з’їжджати. Якщо це цільний блок з пінополіуретану (ППУ), він буде мати невелику кромку.

5. Розкладний механізм — один з найголовніших елементів у дивані. Він буває трьох видів: «книжка» (висувається наполовину сидіння й відкидається спинка), «розкладачка» (механізм, який розкладається в спальне місце й перебуває під сидінням) і висувної. Від «книжок» більшість фабрик уже відмовилися, тому що якісні механізми для них зараз майже ніхто не випускає. Залишається вибирати між розкладачкою й висувним.

6. Якщо ви вибрали диван-розкладачку, довідайтеся, із чого зроблена «спальна» опора розкладного механізму. Самою гарною вважається опора з панцира (це пружні пластини зі шпону. Найкраще, якщо їх близько 12, і бажано, щоб панцир розташовувався поперек самого спального місця. На другому місці мебельники тримають ремінну опору й на третьому — металеву сітку.

7. Пам’ятайте, що всі імпортні дивани не розраховані на те, що їх будуть використовувати в якості ліжок. Це скоріше спальне місце для гостя, а господарі вже давно сплять на ортопедичних матрацах.

8. Якщо вам сподобався висувний механізм, перевірте, із чого зроблені ящики для білизни: ви повинні побачити фанеру, а не оргаліт або ДСП. Саме слабке місце висувних ящиків — роликовий механізм. Вам, мабуть, не повезе с роликами, якщо ви купите диван у мало відомого виробника або «з рук».

9. Оббивка. Флок (тканина з ворсом, нанесеним електростатичним напилювачем) легко чиститься й не мазка. Великі фабрики ніколи не використовують наші флоки й намагаються уникати флоків з «сухим» напилюванням через дуже сильну електростатику. Зараз стала дуже популярна оббивка з гобелену або жаккарду — із тканих матеріалів. Але складність у тому, що жаккард, наприклад, підлягає тільки сухому чищенню. Ідеальною стане тканина з тефлоновим покриттям: вода, чай, кава просто стікають із дивана, оббитого такою тканиною, не залишаючи слідів. Але ціна! Ціна може злякати.

10. І нарешті, культура виробництва. Існують різні дріб’язки, по яких відразу зрозуміло, хто цей диван робив: майстер або ломастер. Поважаючі себе фабрики оббивають спинку тою ж оббивною тканиною, що й перед. І ту ж тканину натягають між днищем і подушками. Можна подивитися, наскільки акуратно виконані шви, наскільки рівно йде ряд скоб, тримаючих оббивку. Усі дріб’язки вказують на те, як довго вам прослужить ваш новий диван.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*