10 порад щодо вибору дивана

Не дуже приємно стояти посередині меблевого магазину в повній розгубленості, безпомічно торкати оббивку дуже дорогого дивана або панель підозріло недорогої стінки й не знати, що ж все-таки купити…

Ніхто не хоче зробити неправильний вибір, щоб потім увесь час думати про те, що шафа скоро розвалиться, ліжко буде шкідливим для здоров’я, стінка застаріє, та й взагалі, грошей шкода! Щоб нічого такого не відбулося, ми пропонуємо ці десять порад для вибору дивана:

1. Якщо ви — приватний покупець, обов’язково присядьте на диван, що сподобався вам і навіть спробуйте прилягти. Якщо диван розкладний (а швидше за все, саме такий ви й будете купувати), спробуйте кілька раз розкласти його. При цьому не треба церемонитися з механізмами, адже вам доведеться проробляти цю процедуру безліч раз!

2. Якщо ви оптовий покупець і прибули за меблями на фабрику, обов’язково подивитеся, як меблі роблять (або хоча б із чого). Якщо вас відмовляються присвятити в процес, пошукайте інших виробників.

3. Каркас дивана виконується з добре просушеного пиломатеріалу. (На деяких фабриках це не дотримується настільки, що промокає навіть тканина й поролон, що покривають каркас). Окремі елементи із ДСП допускаються, але вони повинні бути покриті захисною фарбою — так, щоб не виділялися шкідливі для здоров’я людини формальдегідні смоли. Непросушений каркас буде сохнути у вас у квартирі, а диван через це — скрипіти.

4. Ваш диван може бути м’яким за рахунок поролону, пружинного блоку, пінополіуретану. Однозначно сказати, що краще, важко. Це залежить від ваших переваг, наскільки вам приємне те або інше набивання. Але є кілька закономірностей. Чим м’якше поролон, тим швидше він кришиться. Диванні подушки, набиті синтепоновою або поролоновою крихтою, дуже швидко втратять форму. Ознакою гарного тону вважається використання цільного поролонового шматка. Фірми, що опікуються про свій престиж, усі диванні чохли постачають блискавкою, щоб покупець міг, по-перше, довідатися, на чому він буде сидіти, по-друге, поміняти згодом набивання. У правильно розроблених моделях диванні подушки розміщені під невеликим кутом, злегка підтримують сидячого під коліна, не даючи йому з’їжджати. Якщо це цільний блок з пінополіуретану (ППУ), він буде мати невелику кромку.

5. Розкладний механізм — один з найголовніших елементів у дивані. Він буває трьох видів: «книжка» (висувається наполовину сидіння й відкидається спинка), «розкладачка» (механізм, який розкладається в спальне місце й перебуває під сидінням) і висувної. Від «книжок» більшість фабрик уже відмовилися, тому що якісні механізми для них зараз майже ніхто не випускає. Залишається вибирати між розкладачкою й висувним.

6. Якщо ви вибрали диван-розкладачку, довідайтеся, із чого зроблена «спальна» опора розкладного механізму. Самою гарною вважається опора з панцира (це пружні пластини зі шпону. Найкраще, якщо їх близько 12, і бажано, щоб панцир розташовувався поперек самого спального місця. На другому місці мебельники тримають ремінну опору й на третьому — металеву сітку.

7. Пам’ятайте, що всі імпортні дивани не розраховані на те, що їх будуть використовувати в якості ліжок. Це скоріше спальне місце для гостя, а господарі вже давно сплять на ортопедичних матрацах.

8. Якщо вам сподобався висувний механізм, перевірте, із чого зроблені ящики для білизни: ви повинні побачити фанеру, а не оргаліт або ДСП. Саме слабке місце висувних ящиків — роликовий механізм. Вам, мабуть, не повезе с роликами, якщо ви купите диван у мало відомого виробника або «з рук».

9. Оббивка. Флок (тканина з ворсом, нанесеним електростатичним напилювачем) легко чиститься й не мазка. Великі фабрики ніколи не використовують наші флоки й намагаються уникати флоків з «сухим» напилюванням через дуже сильну електростатику. Зараз стала дуже популярна оббивка з гобелену або жаккарду — із тканих матеріалів. Але складність у тому, що жаккард, наприклад, підлягає тільки сухому чищенню. Ідеальною стане тканина з тефлоновим покриттям: вода, чай, кава просто стікають із дивана, оббитого такою тканиною, не залишаючи слідів. Але ціна! Ціна може злякати.

10. І нарешті, культура виробництва. Існують різні дріб’язки, по яких відразу зрозуміло, хто цей диван робив: майстер або ломастер. Поважаючі себе фабрики оббивають спинку тою ж оббивною тканиною, що й перед. І ту ж тканину натягають між днищем і подушками. Можна подивитися, наскільки акуратно виконані шви, наскільки рівно йде ряд скоб, тримаючих оббивку. Усі дріб’язки вказують на те, як довго вам прослужить ваш новий диван.

Поради тим, хто купує покрівлю

Що для кожного з нас означає будівництво власного будинку? Це важкий процес вибору місця під забудову; покупки готового проекту або створення разом із проектувальником авторського; пошук кваліфікованих будівельників і, нарешті, вибір оптимальних по співвідношенню « ціна-якість» будівельних матеріалів: від фундаменту до покрівлі. Адже якщо яка-небудь складова підведе, не уникнути затяжного процесу ремонту. Але одна справа, коли зламався дверний замок, і зовсім інше, коли запитання стосується покрівлі й покрівельної системи.

Сам покрівельний матеріал і кріплення до нього – це лише частина того, що слід придбати, щоб підкровельний простір був надійно захищений і можна було б облаштовувати комфортну мансарду. Під покрівельною системою звичайно мається на увазі ряд матеріалів і конструкцій, з яких полягає дах будинку й простір, розташований під нею. Це й покрівельне покриття, і теплоізоляція, гідро- і пароізоляційні матеріали, і вікна для даху, і різні добірні елементи. Якщо всі елементи правильно підібрані й професійно встановлені, будинок буде довгі роки захищений від будь-якої непогоди й прослужить не один десяток років.

Вентиляція підкрівельного простору або приміщення. Без вентиляції «покрівельний пиріг», якщо за якимись причинами в нього потрапить вода (протічки, конденсат, що намокнув до укладання утеплювача і т.п.), втратить свої властивості й почне пропускати тепло через дах узимку. Це викличе, відповідно, крім додаткових витрат на обігрів приміщень, також активне танення снігу на покрівлі. Як мінімум, це зашкодить водостічній системі, ну а в найгіршому разі, що може зробити лід, що лежить на карнизі, думаємо й так зрозуміло… Щоб вентиляція дійсно працювала, недостатньо просто залишити відстань у покрівельному пирозі між утеплювачем і покрівельним матеріалом, необхідно, щоб вхідні отвори для повітря (у районі карниза) відповідали випускним отворам (у районі ковзана), а по ходу руху повітря в підкрівельному просторі не було перешкод.

Гідроізоляція покрівлі — це комплект різного роду мембран і аксесуарів, завданням яких є захист усіх можливих місць протічок. У нашому кліматі рекомендується укладати шар гідроізоляції по всій площі покрівлі. Особлива увага потрібно приділяти всім виступаючим предметам на покрівлі: вікнам, трубам, антенам, люкам і т.п. Ці зони стають перешкодою на шляху проходження води й змушують текти її убік. Так само необхідно використовувати додаткові елементи для гідроізоляції цих місць і спеціальні аксесуари для захисту місць примикань покрівельного матеріалу з виступаючими предметами. Снігозатримання має на увазі планування й установку спеціальних елементів, які будуть перешкоджати різкому сповзанню й падінню сніг а з покрівлі під час відлиги. Професіонал скаже точну кількість, необхідну для вашої покрівлі, залежно від довжини скатів і ухилу покрівлі. Краще змусити сніг танути на даху, ніж, у випадку падіння, очищати простір у будинку або ремонтувати машину. Обігрів окремих ділянок покрівлі звичайно рекомендують для розжолобків (внутрішні злами покрівлі), на скатах, з північної сторони, а також у районі мансардних вікон. Система обігріву, установлена навколо вікон для даху, дозволить насолоджуватися небом з мансарди цілий рік.

Чим крити дах?

Здобувати покрівлю й усі супутні матеріали можна по-різному. Хтось доручає все начальникові будівництва, довіряючи його досвіду, і обмежується лише вибором будівельних матеріалів для внутрішньої обробки. Хтось намагається сам в усе вникнути, знаходячи якісні матеріали за доступними цінами. Але в першому випадку є ризик зіштовхнутися з незнанням будівельників новинок ринку, а в другому можна втратити масу часу, слухаючи розповіді про переваги кожного товару. Існує й інший розв’язок питання. На сьогоднішній день на ринку представлена більшість провідних світових будівельних брендів, у тому числі й покрівельних матеріалів. Провідні виробники покрівельних покриттів представляють покрівельну систему в повному комплексі.

Чому ж варто здобувати покрівельну систему в комплексі?

По-перше, виробники покрівельних систем пропонують продукти, що оптимально сполучаються один з одним. Розроблені ними технічні розв’язки й багатий досвід роботи гарантує якісний монтаж. По-друге, увесь комплекс матеріалів здобувається в одному місці, заощаджуючи час і гроші. Крім усього, ви одержуєте консультації професіоналів, які навіть після покупки зможуть допомогти в питаннях технічного обслуговування продукту або у виборі аксесуарів. Одночасно можна звернутися до того самого менеджера, який допомагав оформити замовлення й уже знає всі ваші побажання й особливості будинку. Одним з обов’язкових елементів сучасної покрівельної системи є мансардні вікна. Проти звичайних фасадних вікон їх відрізняють ті навантаження, яким вони піддані. Адже оскільки вікно для даху — елемент покрівлі, воно повинне відповідати всім технічним вимогам, що й сама покрівля. Провідні покрівельні системи рекомендують вікна FAKRO. Вони відмінно сполучаються з більшістю покрівельних покриттів (гнучкою, натуральною й металочерепицею) і, головне, зберігають тепло в мансарді навіть при екстремально низьких температурах (усі моделі вікон FAKRO морозостійкі), дають максимальну кількість світла, дозволяють провітрювати мансарду при закритому вікні, завдяки антиконденсатній системі вентиляції. Для теплих регіонів дуже важливий надійний захист від градів, забезпечена у всіх моделях FAKRO загартованим склом.

Тому, вирішивши придбати покрівлю або аксесуари до неї, включаючи мансардні вікна, бажано скористатися послугами компаній, які не тільки встановлять, але й дадуть загальну гарантію на дах: матеріали + укладання. Офіційний дилер виробників покрівельних систем, може забезпечити виїзд технолога для консультацій, здійснити монтаж системи.