Що подарувати дитині

Подарунок дитиніЧасто доводиться вибирати подарунок дитині: своїй, племінникові, хрещеникові і т.д. І часто такий простий, як видасться на перший погляд, вибір доставляє чимало турбот. Подарунок повинен сподобається дитині й батькам, але при цьому бути доступним за ціною.

Спробуємо допомогти в цій нелегкій справі.

Я б розділив дітей по віку на три категорії:

* До 3 років. У цьому віці в дитини звичайно ще немає вимог до подарунків.
* Від 3 до 12 років. У цьому віці дитина вже все розуміє, у неї уже є система інтересів і цінностей.
* Старше 12 років. Самий складний вік. Іграшку вже не подаруєш.

Розглянемо для кожного віку окремо.

Подарунок дитині до трьох років

Дитина ще в такому віці, що буде рада навіть шоколадці. Які вимоги до подарунка для дитини:

1. Подарунок повинен бути безпечним. У ньому не повинне бути дрібних частин і деталей. Він не повинен містити гострих кутів. Він не повинен бути страхаючим. Дитина в цьому віці ще незграбна і цілком може поранитись гострими деталями або проковтнути дрібні частини.
2. Подарунки повинні відповідати рівню розвитку дитину. Якщо це грудна дитина, то краще подарувати їй брязкальце. Більш дорослим можна дарувати іграшки складніші.

3. Подарунки повинні допомагати дитині розвиватися розумово й фізично. Зараз є багатий вибір іграшок розвиваючих координацію рухів, спритність, логіку й ін.

Виходячи із цих тез приведемо приклади подарунків:

1. Іграшки. Банально, але завжди актуально. Зараз вибір іграшок просто величезний. До року більше підійдуть брязкальця та інші подібні іграшки. Старшим дітям вже можна дарувати м’які іграшки, машинки й ляльки. Розповсюджена помилка дарувати дитині до року м’яку іграшку, яка потім порошиться на полиці очікуючи своєї години.
2. Книги. Підійде для дітей старше 2 років (більш маленькі просто рвуть книги). Яскраві й барвисті картинки допоможуть маляті довідатися колір фарб, вивчити кольори, тварин і т.д. Дуже гарний подарунок для всіх віків.
3. Конструктори. Дуже добре розвиває логічне й просторове мислення. Усілякі кубики з дерева й пластмаси доставлять маляті багато радості.
4. Ігровий набір. У продажу є чимало ігрових наборів для будинку, вулиці, пісочниці і т.д. Теж буде досить доречно.

Подарунок дитині від 3 до 12 років

У цьому віці в дитини уже є інтереси й переваги. Спочатку варто з’ясувати її інтереси. Є чи в неї улюблені мультфільми, чи захоплюється спортом, якщо так, то яким і т.д. Якщо Ви прагнете порадувати радість, то  інтереси дитини потрібно врахувати.

Приведу пари прикладів удалого вибору:

Дитина цікавиться футболом і сама грає у футбол. Тут можна подарувати футбольний м’яч, футбольні шиповані кросівки, яких ні в кого немає (дорослі просто забувають, як це круто).

Або дитині подобається герой одного з мультсеріалів. У такому випадку можна подарувати їй іграшку саме із цим героєм. Також підійде комп’ютерна гра за мотивами мультсериалу (якщо в дитини є ігрова приставка).

От кілька ідей гарних подарунків:

1. Іграшка. І зараз актуальна. Тепер можна дарувати більш складні іграшки.
2. Книга. Актуальна для будь-якого віку. Вибирати потрібно з урахуванням віку.
3. Настільна або комп’ютерна гра. Тут вибір просто величезний. Читайте написи на коробці із грою, там практично завжди зазначений вік, для якого призначена гра.
4. Подарунок активній дитині. Тут усе, що пов’язане з активними іграми: м’яч, велосипед, самокат, хокейна ключка, набір для тенісу або бадмінтону і т.д. Потрібно обов’язково врахувати інтереси дитини.
5. Комп’ютер або приставка. Урахуйте, що довге сидіння біля екрана шкодить здоров’ю. Доведеться ціпком відганяти дитину від екрана й змушувати йти поганяти у футбол. Можу помітити ще одне: більшість комп’ютерних геніїв (які зараз дуже багаті) одержали комп’ютер у ранньому віці.
6. Відеокасета або DVD. Дарувати можна як фільми з мультфільмами, так і науково-популярні передачі. Якщо дитина захоплюється динозаврами, то фільму «Прогулянки з динозаврами» він буде дуже радий.

Подарунок дитині старше 12 років

У підлітковому віці складніше всього догодити дитині. Інтереси різко міняються. Іграшки втратили всяку актуальність. Тут просто необхідно врахувати його інтереси, інакше образи з його боку не уникнути.

Приведу приклади гарних подарунків:

1. Книга. Підійде для категорії дітей, які люблять читати (а таких гнітюча меншість).
2. Подарунок активній дитині. Тут більше підійде спортивний реманент і аксесуари. Гантелі, штанга, тенісні ракетки, ролики, скейтборд, ковзани, абонемент у фітнес-клуб і т.д.
3. Прикраси для дівчинок. Дівчинки вже починають більше уваги приділяти зовнішньому вигляду. Серги, хрестик або ланцюжок дуже порадують їх. Можливо Ви скажете, що ще рано купувати такі подарунки, і що це баловство. Але подивіться на старшокласниць, іноді на них більше прикрас, ніж на дорослих жінках. А в цьому віці дуже важливо не виділяться із загальної маси. Крім того не обов’язково купувати дуже дорогі прикраси, за 10-20$ можна купити скромні, але гарні сережки.
4. Подарунок меломанові. Практично вся молодь захоплюється музикою! Компакт-диск улюбленого виконавця, нові колонки, навушники, mp3 плеєр і т.д.
5. Подарунок починаючому комп’ютерщику. Якщо дитина серйозно захоплюється комп’ютером, то будь-який «девайс» йому сподобається. Батьки купили комп’ютер і вважають, що більше нічого не потрібно, але вони помиляються. Нова ергономічна клавіатура, бездротова мишка, модем, нова відеокарта, флешка, сумочка для компакт-дисків можуть стати не тільки гарним подарунком, а й предметом заздрощів друзів. Місяць необмеженого доступу в Інтернет теж стане гарним подарунком, хоча багато батьків із цим не погодяться.
6. Персональний засіб пересування. Це вже подарунок, який зможуть зробити заможні люди. Про гірський велосипед або ще краще скутер мріють багато підлітків. Транспортний засіб дає почуття незалежності й волі.
7. Косметика або бритвені приналежності. Із трепетом згадую свою першу електробритву «Харків», яка підтвердила, що я дорослішаю й стаю чоловіком (хоча голити ще особливо нічого було). Подібним подарунком Ви вкажете дитині, що Ви вважаєте його вже дорослим (для нього це важливо).
8. Мобільний телефон. Це обладнання вже давно стали доступні за ціною. У багатьох старшокласників є мобільні телефони. Тут важливий імідж. Для підлітка телефон це не тільки засіб зв’язку, а й предмет гордості. Свого роду це теж іграшка, тільки для дорослих дітей. Різні навороти, такі як камера, Bluetooth, GPRS, MP3 і інші дуже цінуються. Крім того батьки завжди зможуть зв’язатися, хоча б щоб покликати вечеряти.

Висновки

Як бачите, варіантів маса. Головне визначитися, кому Ви прагнете догодити. Часто дорослі не намагаються догодити саме дитині й дарують подарунок типу шкільного ранця або нової куртки. Але ж ранець або нову куртку батьки куплять у кожному разі, а дитина подарунка по суті не одержала. При цьому вони затверджують: «От якби мені у твої роки». Але часи змінилися й помінялася система цінностей. Те, що дорослі вважають надзвичайно корисним, для дитини нічого не значить.

Ще одне твердження: не даруєте дитині гроші. Щоб дитина «не розтратила гроші на дрібниці» батьки однаково їх заберуть і куплять той самий ранець або куртку.

Ще одна деталь, часто дорослі намагаються подарувати подарунок з наступними характеристиками: спокійний, м’який, тихий. Діти з іншої сторони прагнуть рухливого й неспокійного, гучного, яскравого, класного, модного і т.д. Не варто цього забувати.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*