Як вибрати кухонну витяжку?

Вытяжка AEG 2060 DMОсновними параметрами, на які слід звернути увагу при виборі кухонної витяжки, є:

• Тип кухонної витяжки
• Її розмір
• Пропускна здатність або продуктивність витяжки
• Наявність або відсутність фільтрів
• Режим роботи
• Способи керування

Усі кухонні повітроочисники (витяжки) можна розділити на наступні групи:
• Класичні або стандартні: мають плоский корпус, монтуються на стіну під навісною кухонною шафкою або, у випадку відсутності такого, прямо над плитою. Такі моделі звичайно невеликі по потужності, працюють переважно в режимі рециркуляції.
• Вбудовані або інтегровані витяжки: рекомендовані для тих, кому не подобаються труби на стіні або вентиляційний отвір розташований занадто далеко від плити. Вони монтуються безпосередньо в кухонну шафу над плитою, усередині якої й ховається повітрохід.
• Купольні: відмітною рисою цієї групи витяжок є наявність широкого «купола» для захоплення повітря труби, що і йде від нього нагору. Такі моделі виглядають на кухні дуже сучасно. Вони дозволяють заощаджувати на фільтрах, тому що фільтрувати повітря вважається необов’язковим, адже він відразу виводиться за межі квартири.
• Острівні витяжки: кріпляться прямо до стелі й у сукупності із плитою утворюють своєрідний «острівець».
• Кутові витяжки: призначені для кріплення в кутку кухні.
• Витяжки-кантрі: характерна їхня риса – дерев’яні окантовочні панелі.
• Витяжки-модерн: відрізняються сучасним дизайном і матеріалами, строгістю ліній і лаконічністю.

При виборі кухонної витяжки зверніть увагу на її розмір. Не забувайте, що її ширина не повинна бути менше варильної поверхні плити. Інакше ваша витяжка буде гірше вловлювати всі випари. Фахівці вважають, що витяжка із шириною більше варильної поверхні краще. Наприклад, для плити з варильною поверхнею шириною 50-60 см, ідеальною буде витяжка шириною 60 см, але якщо дозволяють фінанси й простір, краще придбати витяжку шириною 90см .

Немаловажне значення при покупці кухонного повітроочисника має і його продуктивність (пропускна здатність), тобто та кількість повітря, яку здатна пропустити витяжка за одиницю часу. Від цього показника залежить ефективність її роботи. По санітарних нормах увесь обсяг повітря протягом години повинен змінитися 10-12 раз. Формула для розрахунків продуктивності витяжки, необхідної для вашої кухні, така: площу кухні потрібно помножити на висоту стелі, потім помножити на 12 (тобто на норму повітрообміну, прийняту СЕС), і помножити на коефіцієнт мінімального запасу, який рівний 1,3. Наприклад, для кухні площею 6 метрів з висотою стелі 2,5 метра продуктивність кухонної витяжки повинна рівнятися 234 м-куб/год.

Поцікавтеся в продавця, у якому режимі може працювати витяжка. Це може бути витяжний режим, коли повітря направляється за межі квартири, або фільтруючий режим, коли повітря після проходження через фільтри попадає назад у кухонне приміщення, або передбачена робота й у тому й іншому режимі. Найбільш ефективні ті, що забезпечують 100% очищення повітря, уважається режим відводу повітря (витяжний режим).

Для ефективної роботи витяжки, особливо у фільтруючому режимі, необхідні якісні фільтри. Вони можуть бути грубого (жирові фільтри) і тонкого очищення (вугільні фільтри).
Перші призначені для затримки часточок жиру. Вони представляють із себе багаторазові металеві сітки (алюмінієві, сталеві), які потребують періодичного чищення, або одноразові сітки із синтетичних матеріалів. Пам’ятайте, що жироуловлюючий одноразовий фільтр, що виробив свій ресурс, дуже впливає на ефективність роботи витяжки. Втім, як і давно не мита багаторазова металева сітка.
Фільтри тонкого очищення або вугільні уловлюють різні запахи. Вони купуються окремо і є одноразовими. Часто заміна такого фільтра залежить від того, як часто витяжка працює в циркуляційному режимі.
Існують моделі витяжок і без фільтра. У цьому випадку вам доведеться самотужки видаляти жировий наліт з вентиляційного ковпака і його деталей.

Вибір способу керування кухонного повітроочисника ґрунтується на ваших особистих перевагах. Керування може бути сенсорне (активується шляхом натискання певної неопуклої «кнопки», відключається шляхом вторинного натискання), кнопковим (активується шляхом натискання-утоплювання потрібної кнопки), слайдерне (керування здійснюється за допомогою горизонтального механічного перемикача).

Зверніть увагу на наявність таких додаткових функцій як «залишковий хід вентилятора» і «інтервальне включення». Перша забезпечує роботу вентилятора протягом 5-15 хв після вимикання витяжки, що дозволяє повністю очистити повітря після закінчення готування їжі. При наявності другої функції можливе включення витяжки на нетривалий час 1 раз на годину з мінімальною продуктивністю на мінімальній потужності. У результаті чого створюється цілодобовий приплив свіжого повітря в приміщення.

Безпека:
• Відстань між кухонною витяжкою й газовою варильною поверхнею повинна становити не менше 80-85см, між електричною варильною поверхнею й повітроочисником – 70-85см.
• Витяжку необхідно заземлити, щоб уникнути ушкодження мотора й електронного блоку, мимовільного включення при перегонах напруги в електронній мережі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*