Що подарувати дитині

Подарунок дитиніЧасто доводиться вибирати подарунок дитині: своїй, племінникові, хрещеникові і т.д. І часто такий простий, як видасться на перший погляд, вибір доставляє чимало турбот. Подарунок повинен сподобається дитині й батькам, але при цьому бути доступним за ціною.

Спробуємо допомогти в цій нелегкій справі.

Я б розділив дітей по віку на три категорії:

* До 3 років. У цьому віці в дитини звичайно ще немає вимог до подарунків.
* Від 3 до 12 років. У цьому віці дитина вже все розуміє, у неї уже є система інтересів і цінностей.
* Старше 12 років. Самий складний вік. Іграшку вже не подаруєш.

Розглянемо для кожного віку окремо.

Подарунок дитині до трьох років

Дитина ще в такому віці, що буде рада навіть шоколадці. Які вимоги до подарунка для дитини:

1. Подарунок повинен бути безпечним. У ньому не повинне бути дрібних частин і деталей. Він не повинен містити гострих кутів. Він не повинен бути страхаючим. Дитина в цьому віці ще незграбна і цілком може поранитись гострими деталями або проковтнути дрібні частини.
2. Подарунки повинні відповідати рівню розвитку дитину. Якщо це грудна дитина, то краще подарувати їй брязкальце. Більш дорослим можна дарувати іграшки складніші.

3. Подарунки повинні допомагати дитині розвиватися розумово й фізично. Зараз є багатий вибір іграшок розвиваючих координацію рухів, спритність, логіку й ін.

Виходячи із цих тез приведемо приклади подарунків:

1. Іграшки. Банально, але завжди актуально. Зараз вибір іграшок просто величезний. До року більше підійдуть брязкальця та інші подібні іграшки. Старшим дітям вже можна дарувати м’які іграшки, машинки й ляльки. Розповсюджена помилка дарувати дитині до року м’яку іграшку, яка потім порошиться на полиці очікуючи своєї години.
2. Книги. Підійде для дітей старше 2 років (більш маленькі просто рвуть книги). Яскраві й барвисті картинки допоможуть маляті довідатися колір фарб, вивчити кольори, тварин і т.д. Дуже гарний подарунок для всіх віків.
3. Конструктори. Дуже добре розвиває логічне й просторове мислення. Усілякі кубики з дерева й пластмаси доставлять маляті багато радості.
4. Ігровий набір. У продажу є чимало ігрових наборів для будинку, вулиці, пісочниці і т.д. Теж буде досить доречно.

Подарунок дитині від 3 до 12 років

У цьому віці в дитини уже є інтереси й переваги. Спочатку варто з’ясувати її інтереси. Є чи в неї улюблені мультфільми, чи захоплюється спортом, якщо так, то яким і т.д. Якщо Ви прагнете порадувати радість, то  інтереси дитини потрібно врахувати.

Приведу пари прикладів удалого вибору:

Дитина цікавиться футболом і сама грає у футбол. Тут можна подарувати футбольний м’яч, футбольні шиповані кросівки, яких ні в кого немає (дорослі просто забувають, як це круто).

Або дитині подобається герой одного з мультсеріалів. У такому випадку можна подарувати їй іграшку саме із цим героєм. Також підійде комп’ютерна гра за мотивами мультсериалу (якщо в дитини є ігрова приставка).

От кілька ідей гарних подарунків:

1. Іграшка. І зараз актуальна. Тепер можна дарувати більш складні іграшки.
2. Книга. Актуальна для будь-якого віку. Вибирати потрібно з урахуванням віку.
3. Настільна або комп’ютерна гра. Тут вибір просто величезний. Читайте написи на коробці із грою, там практично завжди зазначений вік, для якого призначена гра.
4. Подарунок активній дитині. Тут усе, що пов’язане з активними іграми: м’яч, велосипед, самокат, хокейна ключка, набір для тенісу або бадмінтону і т.д. Потрібно обов’язково врахувати інтереси дитини.
5. Комп’ютер або приставка. Урахуйте, що довге сидіння біля екрана шкодить здоров’ю. Доведеться ціпком відганяти дитину від екрана й змушувати йти поганяти у футбол. Можу помітити ще одне: більшість комп’ютерних геніїв (які зараз дуже багаті) одержали комп’ютер у ранньому віці.
6. Відеокасета або DVD. Дарувати можна як фільми з мультфільмами, так і науково-популярні передачі. Якщо дитина захоплюється динозаврами, то фільму «Прогулянки з динозаврами» він буде дуже радий.

Подарунок дитині старше 12 років

У підлітковому віці складніше всього догодити дитині. Інтереси різко міняються. Іграшки втратили всяку актуальність. Тут просто необхідно врахувати його інтереси, інакше образи з його боку не уникнути.

Приведу приклади гарних подарунків:

1. Книга. Підійде для категорії дітей, які люблять читати (а таких гнітюча меншість).
2. Подарунок активній дитині. Тут більше підійде спортивний реманент і аксесуари. Гантелі, штанга, тенісні ракетки, ролики, скейтборд, ковзани, абонемент у фітнес-клуб і т.д.
3. Прикраси для дівчинок. Дівчинки вже починають більше уваги приділяти зовнішньому вигляду. Серги, хрестик або ланцюжок дуже порадують їх. Можливо Ви скажете, що ще рано купувати такі подарунки, і що це баловство. Але подивіться на старшокласниць, іноді на них більше прикрас, ніж на дорослих жінках. А в цьому віці дуже важливо не виділяться із загальної маси. Крім того не обов’язково купувати дуже дорогі прикраси, за 10-20$ можна купити скромні, але гарні сережки.
4. Подарунок меломанові. Практично вся молодь захоплюється музикою! Компакт-диск улюбленого виконавця, нові колонки, навушники, mp3 плеєр і т.д.
5. Подарунок починаючому комп’ютерщику. Якщо дитина серйозно захоплюється комп’ютером, то будь-який «девайс» йому сподобається. Батьки купили комп’ютер і вважають, що більше нічого не потрібно, але вони помиляються. Нова ергономічна клавіатура, бездротова мишка, модем, нова відеокарта, флешка, сумочка для компакт-дисків можуть стати не тільки гарним подарунком, а й предметом заздрощів друзів. Місяць необмеженого доступу в Інтернет теж стане гарним подарунком, хоча багато батьків із цим не погодяться.
6. Персональний засіб пересування. Це вже подарунок, який зможуть зробити заможні люди. Про гірський велосипед або ще краще скутер мріють багато підлітків. Транспортний засіб дає почуття незалежності й волі.
7. Косметика або бритвені приналежності. Із трепетом згадую свою першу електробритву «Харків», яка підтвердила, що я дорослішаю й стаю чоловіком (хоча голити ще особливо нічого було). Подібним подарунком Ви вкажете дитині, що Ви вважаєте його вже дорослим (для нього це важливо).
8. Мобільний телефон. Це обладнання вже давно стали доступні за ціною. У багатьох старшокласників є мобільні телефони. Тут важливий імідж. Для підлітка телефон це не тільки засіб зв’язку, а й предмет гордості. Свого роду це теж іграшка, тільки для дорослих дітей. Різні навороти, такі як камера, Bluetooth, GPRS, MP3 і інші дуже цінуються. Крім того батьки завжди зможуть зв’язатися, хоча б щоб покликати вечеряти.

Висновки

Як бачите, варіантів маса. Головне визначитися, кому Ви прагнете догодити. Часто дорослі не намагаються догодити саме дитині й дарують подарунок типу шкільного ранця або нової куртки. Але ж ранець або нову куртку батьки куплять у кожному разі, а дитина подарунка по суті не одержала. При цьому вони затверджують: «От якби мені у твої роки». Але часи змінилися й помінялася система цінностей. Те, що дорослі вважають надзвичайно корисним, для дитини нічого не значить.

Ще одне твердження: не даруєте дитині гроші. Щоб дитина «не розтратила гроші на дрібниці» батьки однаково їх заберуть і куплять той самий ранець або куртку.

Ще одна деталь, часто дорослі намагаються подарувати подарунок з наступними характеристиками: спокійний, м’який, тихий. Діти з іншої сторони прагнуть рухливого й неспокійного, гучного, яскравого, класного, модного і т.д. Не варто цього забувати.

Як вибрати кухонну витяжку?

Вытяжка AEG 2060 DMОсновними параметрами, на які слід звернути увагу при виборі кухонної витяжки, є:

• Тип кухонної витяжки
• Її розмір
• Пропускна здатність або продуктивність витяжки
• Наявність або відсутність фільтрів
• Режим роботи
• Способи керування

Усі кухонні повітроочисники (витяжки) можна розділити на наступні групи:
• Класичні або стандартні: мають плоский корпус, монтуються на стіну під навісною кухонною шафкою або, у випадку відсутності такого, прямо над плитою. Такі моделі звичайно невеликі по потужності, працюють переважно в режимі рециркуляції.
• Вбудовані або інтегровані витяжки: рекомендовані для тих, кому не подобаються труби на стіні або вентиляційний отвір розташований занадто далеко від плити. Вони монтуються безпосередньо в кухонну шафу над плитою, усередині якої й ховається повітрохід.
• Купольні: відмітною рисою цієї групи витяжок є наявність широкого «купола» для захоплення повітря труби, що і йде від нього нагору. Такі моделі виглядають на кухні дуже сучасно. Вони дозволяють заощаджувати на фільтрах, тому що фільтрувати повітря вважається необов’язковим, адже він відразу виводиться за межі квартири.
• Острівні витяжки: кріпляться прямо до стелі й у сукупності із плитою утворюють своєрідний «острівець».
• Кутові витяжки: призначені для кріплення в кутку кухні.
• Витяжки-кантрі: характерна їхня риса – дерев’яні окантовочні панелі.
• Витяжки-модерн: відрізняються сучасним дизайном і матеріалами, строгістю ліній і лаконічністю.

При виборі кухонної витяжки зверніть увагу на її розмір. Не забувайте, що її ширина не повинна бути менше варильної поверхні плити. Інакше ваша витяжка буде гірше вловлювати всі випари. Фахівці вважають, що витяжка із шириною більше варильної поверхні краще. Наприклад, для плити з варильною поверхнею шириною 50-60 см, ідеальною буде витяжка шириною 60 см, але якщо дозволяють фінанси й простір, краще придбати витяжку шириною 90см .

Немаловажне значення при покупці кухонного повітроочисника має і його продуктивність (пропускна здатність), тобто та кількість повітря, яку здатна пропустити витяжка за одиницю часу. Від цього показника залежить ефективність її роботи. По санітарних нормах увесь обсяг повітря протягом години повинен змінитися 10-12 раз. Формула для розрахунків продуктивності витяжки, необхідної для вашої кухні, така: площу кухні потрібно помножити на висоту стелі, потім помножити на 12 (тобто на норму повітрообміну, прийняту СЕС), і помножити на коефіцієнт мінімального запасу, який рівний 1,3. Наприклад, для кухні площею 6 метрів з висотою стелі 2,5 метра продуктивність кухонної витяжки повинна рівнятися 234 м-куб/год.

Поцікавтеся в продавця, у якому режимі може працювати витяжка. Це може бути витяжний режим, коли повітря направляється за межі квартири, або фільтруючий режим, коли повітря після проходження через фільтри попадає назад у кухонне приміщення, або передбачена робота й у тому й іншому режимі. Найбільш ефективні ті, що забезпечують 100% очищення повітря, уважається режим відводу повітря (витяжний режим).

Для ефективної роботи витяжки, особливо у фільтруючому режимі, необхідні якісні фільтри. Вони можуть бути грубого (жирові фільтри) і тонкого очищення (вугільні фільтри).
Перші призначені для затримки часточок жиру. Вони представляють із себе багаторазові металеві сітки (алюмінієві, сталеві), які потребують періодичного чищення, або одноразові сітки із синтетичних матеріалів. Пам’ятайте, що жироуловлюючий одноразовий фільтр, що виробив свій ресурс, дуже впливає на ефективність роботи витяжки. Втім, як і давно не мита багаторазова металева сітка.
Фільтри тонкого очищення або вугільні уловлюють різні запахи. Вони купуються окремо і є одноразовими. Часто заміна такого фільтра залежить від того, як часто витяжка працює в циркуляційному режимі.
Існують моделі витяжок і без фільтра. У цьому випадку вам доведеться самотужки видаляти жировий наліт з вентиляційного ковпака і його деталей.

Вибір способу керування кухонного повітроочисника ґрунтується на ваших особистих перевагах. Керування може бути сенсорне (активується шляхом натискання певної неопуклої «кнопки», відключається шляхом вторинного натискання), кнопковим (активується шляхом натискання-утоплювання потрібної кнопки), слайдерне (керування здійснюється за допомогою горизонтального механічного перемикача).

Зверніть увагу на наявність таких додаткових функцій як «залишковий хід вентилятора» і «інтервальне включення». Перша забезпечує роботу вентилятора протягом 5-15 хв після вимикання витяжки, що дозволяє повністю очистити повітря після закінчення готування їжі. При наявності другої функції можливе включення витяжки на нетривалий час 1 раз на годину з мінімальною продуктивністю на мінімальній потужності. У результаті чого створюється цілодобовий приплив свіжого повітря в приміщення.

Безпека:
• Відстань між кухонною витяжкою й газовою варильною поверхнею повинна становити не менше 80-85см, між електричною варильною поверхнею й повітроочисником – 70-85см.
• Витяжку необхідно заземлити, щоб уникнути ушкодження мотора й електронного блоку, мимовільного включення при перегонах напруги в електронній мережі.

Електробритви для джентльменів

ЕлектробритваВони зустрічалися щоранку. Він – похмурий і небагатослівний, вона – примхлива й неласкава… Але одного разу в його житті з’явилася інша, і звичні зустрічі придбали зовсім інше значення.

Ні, це зовсім не жаліслива історія про любовний трикутник, а прекрасні героїні – звичайні бритви, одна з яких – добре знайомий верстат, а друга – сучасний електроприлад. І все-таки від цього наша розповідь не стала менш цікавою…

Неохайна щетина ніколи не була в честі в справжніх джентльменів. У колишні часи для боротьби з нею застосовували ножі, сокири й полум’я. Тоді цю звичну ранкову процедуру не можна було назвати гуманною. Двадцяте століття подарувало світу електричний прилад для гоління й безпечний верстат, відповідно відбулися зміни й у самому ритуалі гоління. Залежно від того, чи є вада, він може бути вологим або сухим. Однак усе по черзі.

Почнемо з більш простого інструмента: бритвеного верстата. У ньому ще можна довідатися стару знайому — небезпечну бритву. Усе ті ж ручка й лезо, от тільки бритва стала безпечною, кількість лез збільшилася, а для догляду за інструментом більше не потрібний шкіряний ремінь: перемінив касету — і користуйся на здоров’я! Як уже було сказано вище, самим неприємним наслідком спілкування із бритвою є роздратування шкіри. Зв’язане це з тим, що в процесі гоління леза як би знімають верхній захисний шар, роблячи шкіру надзвичайно чутливою до зовнішніх впливів навколишнього середовища. Чим більше рухів бритвою, тем сильніше травмується шкіра.

Як мінімізувати втрати й забезпечити більш високу якість гоління? Отут і приходять на допомогу кілька лез. У добре знайомій Gillette Mach 3, наприклад, їх три, і розташовані вони послідовно. Під час гоління леза перебувають у контакті із щетиною, тому рідше виникає необхідність повторно пробривати ділянку шкіри. Крім усього іншого процес стає менш трудомістким і тривалим! Завдяки новим технологіям леза стали тонше, а всілякі плаваючі голівки, що змазують індикаторні смужки, а також мікрогребені, що піднімають волоски, і зовсім перетворили гоління в захоплююче й навіть приємне заняття. Різноманітні піни для гоління й косметичні засоби по догляду за шкірою важко навіть перелічити. Загалом, голися — не хочу.

Нас же цікавить куди більш складний інструмент для гоління: електрична бритва. Тут мова йтиме про сухий спосіб гоління. Він уважається більш безпечним, тому що леза укладені в бритвені голівки й практично не стикаються зі шкірою.

Отже, існують дві основні бритвені системи: сітчаста (коли щетину зрізують вібруючі леза, відділені від поверхні шкіри сталевими сіточками) і роторна (щетину зрізують невеликі обертові ножі).

Роторні бритви можуть мати дві або три бриючі голівки, сіткові — від однієї до трьох. Чим більше бритвених голівок, тим швидше й чистіше проходить гоління. Ціна приладу при цьому, природно, зростає. Існує думка, що роторні системи забезпечують чисте гоління й зручні при зрізанні короткої щетини. Сіткові, навпаки, краще справляються із запущеною ситуацією, та й шкіру травмують значно менше.

Багато бритв оснащені тримером — обладнанням для стрижки й підрівнювання довгої щетини й волосся. Не всім же ходити гладко виголеними! Іноді можна й вуса або елегантну борідку відпустити. Плаваючий тример дозволяє стригти, повторюючи контури особи, що допомагає підтримувати потрібну довжину волосся навіть у самої короткої щетини.

Не менш важливе питання — живлення, адже мова йде про електроприлад! Якщо бритва постачена акумулятором, вона не відмовиться послужити хазяїнові й у дорозі. Зрозуміло, останньому за таку послугу доведеться викласти енну суму грошей. Чим більше ємність акумулятора, тим вище ціна. Приємно одне — перезаряджати такий прилад доведеться набагато рідше. До речі, швидкість зарядки акумулятора також впливає на вартість. Якщо час на гоління й зовсім обмежений, можна придбати бритву з живленням від автомобільного прикурювача (або відповідний перехідник). Тепер час, проведений в ранкових пробках, не буде проходити даремно. Що стосується зарядки акумулятора, то існують кілька способів: за допомогою мережного шнура або шляхом установки на спеціальну безконтактну (індукційну) підставку. Тут усе залежить від смаку й запитів власника. Крім перерахованих особливостей електричні бритви мають безліч найрізноманітніших функцій: індикацію рівня заряду акумулятора, автоматичний захист від перезарядження, бриючу голівку, що плаває, попередження про необхідність очищення і т.д. Чим інтелектуальніше бритва, тим вона дорожче.

Усе це, безсумнівно, зручно, однак шанувальники звичайних бритвених верстатів відмовляються розуміти тих, хто вибрав електробритву. Зв’язане це із принциповою відмінністю процесів гоління. Там — тепла вода й мильна піна, тут — швидкість, але зовсім суха шкіра. Тих, хто звик користуватися верстатом, електробритвою не залучиш, і навпаки. Звичці змінити нелегко.

Щоб примирити сперечальників, виробники електробритв розробили моделі, що припускають як сухе, так і вологе гоління. Така бритва зовсім не боїться води, що дає їй деякі переваги перед своїми більш примітивними побратимами. Наприклад, за «амфібією» доглядати набагато легше. Прилад досить потримати під струменем води, він не має потреби в стомлюючому чищенні спеціальними засобами й щіточками. Можна безбоязно зберігати бритву у ванній, а також голитися, приймаючи душ. От і всі принципові відмінності такої бритви. І якщо її купують винятково для дорожніх умов, чи навряд функція вологого гоління виявиться особливо коштовною. Враховуючи, що її наявність значно здорожує покупку, іноді розумніше віддати перевагу приладу, розрахованому тільки на сухий спосіб гоління. Отже, у теорії розібралися. Саме час перейти до практики.

Що ж цікавого приготували для нас виробники? Всесвітньо визнані лідери в області виготовлення електробритв — компанії PANASONIC, BRAUN і PHILIPS. Причому історично склалося так, що PANASONIC і BRAUN випускають бритви із сітковою системою гоління, а PHILIPS — з роторної ( зрозуміло, за рідкісним винятком, наприклад в Braun 3770 — роторна система). Що стосується «вологих» електробритв, то тут безумовна пальма першості належить PANASONIC.

Почнемо із продукції компанії BRAUN. Ці електробритви можна умовно розділити на три групи. Перша — серія BRAUN 1000 і BRAUN 2000 з однією нерухливою надвузькою плаваючою голівкою (це найпростіші й не дорогі моделі), друга — BRAUN 3000 з подвійною бритвеною системою Interface, що представляє собою супервузьку бриючу голівку й плаваючий тример (середня цінова група). До цієї ж групи можна віднести бритви із системою Flex Control (дві бриючі сітки, установлені на плаваючій голівці). Нарешті, третя група — серія електробритв BRAUN 5000 і BRAUN 6000 з потрійною бритвеною системою Flex Integral (плаваюча голівка із двома бриючими сітками й розташованим між ними тримером).

Єдина різниця між подвійною і потрійнолю бритвеними системами — швидкість виконання завдання. Немаловажну роль у сітчастій бритвеній системі відіграє сітка, що закриває бриючі блоки. Чим менше її товщина, тим краще. Отвори в сітках бритв BRAUN проробляють методом електрохімічного травлення. До речі, сітку рекомендується регулярно заміняти (принаймні, раз у три роки). Що стосується типу живлення, то у всіх серіях бритв є моделі з подвійним способом живлення (мережним і акумуляторним). Усі моделі BRAUN оснащені автоматичним настроюванням на напругу й частоту струму мережі. Більш дорогі мають індикатори зарядки акумулятора, а елітні — рідкокристалічний дисплей з функцією самодіагностики.

Наступний об’єкт — електробритви PANASONIC. Їх також можна розділити на три групи: бритви з нерухливою голівкою з однією плаваючою сіткою; з подвійною й потрійною плаваючою системою. До речі, про плаваючі голівки розмова особлива. Наприклад, у бритвах фірми BRAUN плаваюча голівка не закріплена нерухомо, а нахиляється в обидва боки приблизно на 30 градусів, повторюючи контури особи. В PANASONIC плаваючі рухи з подвійним підпружинюванням роблять незалежно один від одного й бриючі сітки, що й перебуває між ними тример. Ще одна відмінність бритвених систем PANASONIC полягає в тому, що сітка має різні форми отворів, що дозволяє ефективно голити волоски різної довжини. В останніх моделях застосовується спеціальна система внутрішнього леза з кутом в 60 градусів, що забезпечує більш чистий зріз волосся й зменшення опору зрізанню. У дорогих моделях використовують особливо потужний мотор Linear Drive з лінійним електроприводом (на основі електромагнітних пульсацій), який забезпечує коливання ріжучих блоків з максимальною частотою 13 000 оборотів у хвилину (модель ES 8068), що скорочує час гоління майже у два рази. Безсумнівна перевага полягає в тому, що постійна швидкість електродвигуна підтримується до повної розрядки акумулятора, а не зменшується заряд, що пропорційно залишився.

Нарешті, бритвені системи компанії PHILIPS. Їхня відмінна риса — унікальна технологія обертових лез. Розглянемо детальніше бритвену систему Philishave 6000 серії Quadra Action. Такі бритви мають тривимірну бритвену поверхню, яка при голінні повторює контури особи. Малюнок з отворів і прорізів розташований синхронно на кожній обертовій голівці, прорізі захоплюють довгі волоски, а отвори — коротку щетину. Немаловажним фактом є те, що бритви 6000 Qadra Action водонепроникні. Останні дорогі моделі оснащені мікрокомп’ютерами з рідкокристалічними дисплеями з підсвічуванням, які стежать за станом акумулятора й самої бритви.

Про ціну. На сьогоднішній день самі існують моделі досить дорогі ( до 250 доларів). Зрозуміло, основний вплив на їхню вартість виявляють різноманітні функції й технічні вдосконалення: рідкокристалічний дисплей, безліч параметрів індикації, ергономічний дизайн, міцні матеріали корпуса, автоматичне перемикання напруги, наявність декількох індивідуальних режимів гоління і т.д. Однак поряд із самими елітними моделями завжди випускають і менш дорогі аналоги. Здешевлення відбувається за рахунок скромного дизайну або простих акумуляторів. До якості гоління це ніяк не відноситься. Тому цілком пристойну бритву, оснащену більшістю полегшуючих життя функцій, можна купити за 40-60 доларів. Це куди дешевше, ніж щотижня витрачатися на придбання одноразових верстатів!

Як правильно вибрати тостер?

тостерЯкщо Ви шукаєте спосіб снідати щодня швидко й смачно, тостер Вам просто необхідний. Здалося б, ну що там особливого – підсмажений хліб! І все-таки багато сходяться в думці, що це одна із смачніших речей на світі. Тости можна споживати просто, або зробити бутерброд, або подати з яєчнею, і т.д., наскільки вистачить фантазії.

І головне – усе це не вимагає особливих витрат часу й сил. Потрібно тільки вирішити й вибрати серед безлічі моделей самий підходящий для Вас тостер.

Основні відомості

Щоб зробити правильний вибір, насамперед визначтеся з місткістю й розмірами. Залежно від моделі, тостер може бути розраховано на 2 або 4 тости. Хоча, звичайно, це не перешкодить Вам за бажанням присмажити тільки один або три скиби хліба за раз. Проте, якщо у Вас більша родина, краще вибрати модель більшу, щоб не довелося часто повторювати ту саму операцію по підсмажуванню хліба. У різних моделей тостерів може бути 1 або 2 відділення для тостів. Моделі з одним відділенням витягнуті в довжину, скиби хліба для тостів розташовуються поруч, без перегородок. Тостери із двома відділеннями більш компактні, скиби хліба містяться паралельно, розділені перегородкою. Вибираючи модель за формою, майте на увазі, що більшість тостерів на 4 скибочки хліба довгі із двома відділеннями.

У всіх тостерів є регульований термостат, за допомогою якого можна вибрати оптимальний режим для готування більш-менш підсмажених тостів, як Вам подобається, і швидкість готування. У більшості моделей тостерів термостат розраховано на 6 або 7 позицій регулювання температури, хоча є й 11-позиційні термостати. Бувають тостери із плавним регулюванням температури. Більшою перевагою для тостера є електронне керування, яке контролює час обсмажування скиб хліба залежно від обраної температури. Без електронного керування Вам доведеться самостійно стежити, щоб хліб не підгорів і присмажився рівномірно.

Ключові характеристики

• Потужність, Вт
Кількість споживаної енергії. Виміряється у ватах (Вт).

• Кількість відділень
У різних моделей тостерів може бути 1 або 2 відділення для тостів. Моделі з одним відділенням витягнуті в довжину, скиби хліба для тостів розташовуються поруч, без перегородок. Тостери із двома відділеннями більш компактні, скиби хліба містяться паралельно, розділені перегородкою.

• Кількість тостів
Максимальна кількість скиб хліба, яка може вмістити тостер за один раз. Залежно від моделі тостер може бути розраховано на 2 або 4 тости.

• Електронне керування
Залежно від обраної температури електронне керування визначає час і ступінь обсмажування всіх скиб хліба. По закінченню цього часу тостер автоматично відключається, або подається попереджуючий сигнал.

• Регульований термостат
Регульований термостат дозволяє вибрати й підтримувати той температурний режим, який є кращим для готування більш-менш підсмажених тостів, і швидкість готування. У деяких моделей плавне регулювання температури, інші мають поворотний перемикач із заданим числом позицій (звичайно 6 або 7-позиційний).

Вибір рушникотримача

Ви прагнете замінити Ваш залізний, обшарпаний рушникотримач на що-небудь сучасне, гарне й функціональне. Отож усі рушникотримачі, або як їх інакше називають дизайн-радіатори, діляться на водяні, електричні й комбіновані.

Що таке дизайн-радіатори, думаємо, пояснювати нікому не треба — назва говорить сама за себе. Це, мабуть, найкрасивіші опалювальні прилади із усіх існуючих. Відрізняє їхня велика різноманітність форм і кольорів. Їхня поява на західному ринку зв’язана в першу чергу зі зростаючим рівнем вимог до оформлення квартир і офісів як по естетиці, так і по комфорту.

Як результат і з’явилася потреба в опалювальних приладах, які були б одночасно елементами інтер’єру. Основні виробники приладів такого типу — Arbonia, Zehnder, Kermi. У Європі можна нарахувати ще два десятки підприємств, що виготовляють подібну продукцію. У нас дизайн-радіатори продаються досить давно, але такого широкого застосування, як на заході, вони так і не одержали. Насущну потребу в таких опалювальних приладах-рушникотримачах відчуваємо поки тільки у ванних кімнатах.
За аналогією з вітчизняним U-видим опалювальним приладом, багато років установлювали у наших з вами ванних кімнатах. І от, одержує людина нове житло, дивиться у ванну на дугу, що вже набила оскому, що стирчить зі стіни й думає: Так, це я і в старій квартирі багато років бачив. Треба б на що-небудь краще замінити! І починає цікавитися способами розв’язку цього начебто б простого на перший погляд питання.

Які дизайн-радіатори пропонує покупцеві сучасний ринок?

Сучасний ринок пропонує величезний вибір. Вибираючи імпортний рушникотримач треба враховувати, що розрахована більшість із них на західні умови експлуатації. Почати, хоча б з того, що рушникотримач у нас установлюється в систему гарячого водопостачання (ГВП). Не дивуйтеся, наші рушникотримачі підключаються тільки до системи ГВП, а не до системи опалення, як в усьому іншому світі. Це ще одна національна особливість нашої системи опалення.

А хто ж у системі ГВП буде проводити спеціальну підготовку води? І застосовується для виготовлення цих приладів нічим незахищена від корозії тонкостінна сталь (1-1,25 мм). І тому в наших умовах ці прилади довго не живуть — строк їх служби становить від півтора місяці, до півтора року (прилад, що прослужив 3 роки вважається просто рекордсменом). І прекрасний ( по дизайну) опалювальний прилад, що має досить більшу вартість ( від $200 до $4000!!!), доводитися після закінчення цього строку, як це не кривдно, викидати на смітник. Ремонту він уже не підлягає. І викидається практично 100% установлених приладів.

Так добре б тільки сам прилад довелося замінити. Після потопу доводиться міняти ще й паркет, стелі й шпалери. І частково меблі. І не тільки в рідній квартирі, але й у сусідів. А це вже пахне далеко не двома сотнями доларів.

І це основна причина того, що західні дизайн-радіатори в очах вітчизняного споживача себе фактично дискредитували. У результаті поставки імпортних дизайн-радіаторів до нас практично повністю припинені. Якщо такі радіатори й поставляються, то на них великими буквами написане: Тільки для систем опалення. Тобто для тих систем, де параметри теплоносія більш-менш прийнятні для західних приладів (хоча насправді й ці умови прийнятними можна назвати з великою натяжкою).

Існує два способи розв’язку цього питання. Перший з них — виготовляти рушникотримачі, розраховані саме на наші умови експлуатації. Перша спроба розробки й виготовлення рушникотримача для ванних кімнат, пристосованого до наших умов, була за рахунок збільшення товщини стінки труби, а так само нанесення внутрішнього антикорозійного покриття з полімерного матеріалу. Таке виконання дозволяє розв’язати відразу два питання: перший — боротьба з корозією, другий — запобігання нагромадження продуктів корозії в рушникотримачі. Так з’явилося кілька серій рушникотримачів. По дизайну ці рушникотримачі не поступаються кращим європейським зразкам, а по надійності й довговічності суттєво перевершують їх. Створюючи нові серії рушникотримачів, ми чітко розуміли, що цей шлях (збільшення товщини стінок і антикорозійна обробка зсередини радіатора) рано або пізно приведе до дуже високої ціни виробу. Метал постійно дорожчає. Технологія роботи з товстостінною трубою вже сама по собі дорожче, ніж з тонкостінної. Нанесення полімерного покриття на внутрішню поверхню теж коштує недешево. І, виходить, шлях цей тупиковий. Тим більше що Захід усе давно розклав по поличках — вони цей шлях теж проходили, але по ньому так і не пішли. Тому була спроба розв’язати проблему з іншого боку — створити теплообмінник — рушникотримач.

Точніше це завдання розділити систему на два контури: один залишається в системі ГВП, другий — найбільш уразливий (у який входить рушникотримач) — із системи ГВП вивести й за рахунок цього збільшити строк його життя. Проблема полягає у тому, щоб зробити теплообмінник досить ефективним, надійним і недорогим Але це повинен бути не універсальний, а спеціалізований теплообмінник, тобто призначений тільки для використання в комплекті з рушникотримачем. Саме його спеціалізованність і допомогла розв’язати завдання. Такий теплообмінник був створений. Правда, ми частіше називаємо його не теплообмінником, а адаптером. Тобто приладом, що дозволяє адаптувати рушникотримач до наших умов експлуатації. По першому контуру, який являє собою внутрішню поверхню сталевої труби, циркулює гаряча вода системи ГВП.

Другий контур забезпечує природню гравітаційну циркуляцію теплоносія в дизайні-радіаторі. Причому, конструкція при малому обсязі самого адаптера дозволяє одержати дуже ефективну циркуляцію в другому контурі. Середня температура рушникотримача, як відомо, визначається температурою теплоносія на вході, конструкцією теплообмінника й рушникотримача, а також конструкцією трубопроводів. У нашому випадку при номінальній потужності рушникотримача порядка 600 Вт, довжині трубопроводів не більш 3-х метрів від адаптера до рушникотримача й при температурі в системі ГВП — 650С, рушникотримач досягає середньої температури 550С уже через 15-20 хвилин після включення. Збільшення ж довжини трубопровода на 1 метр зменшить середню температуру менше ніж на 1 градус. Це теж не страшно.

Середня температура рушникотримача у вас вийшла на 100С нижче температури води в системі ГВП. А у ванній в результаті не буде холодно?

Скоріше навпаки. Площа стандартного U-подібного рушникотримача гранично мала (саме тому для його обігріву й використовується вода з високою температурою). Ми з Вами замінили маленьке U-подібне коліно на рушникотримачі із великою розгалуженою поверхнею. І, виходить, тепла буде виділятися в повітря набагато більше. Ще й доведеться встановлювати вентиль, що обмежує подачу теплоносія.

Наскільки надійний такий прилад?

Теплові випробування, проведені в НДІ сантехніки довели абсолютну працездатність системи. Що стосується міцності й, отже, надійності самого адаптера, то вона визначається в першу чергу конструкцією першого контуру теплообмінника, що підключається безпосередньо до системи ГВП. А цей контур зроблений з товстостінної суцільнотягненої сталевої труби, надійність якої вже доведена багаторазово в самих різних виробах (у тому числі й рушникотримачах, установлюваних у наших ванних кімнатах при серійному будівництві).

Залежить вона тільки від якості вихідної труби. Отож якщо застосувати гарну трубу, що випускається гарним заводом-виготовлювачем, то сумніватися в міцносних характеристиках просто не доводиться. І 20-30 років роботи такому адаптеру гарантовані.

Наскільки застосування адаптера здорожує конструкцію?

Установка адаптера трохи здорожчить систему. В основному на вартість самого адаптера й вартість його установки в систему. Таким чином, подорожчання системи можливо в межах 5-10%. Але система з адаптером має непомітний з першого погляду, але дуже великий плюс, який виправдовує таке подорожчання. Якщо раніше, прокладаючи трубопровід, Ви повинні були враховувати й тиск у системі, і наявність у воді системи ГВП кисню, і можливість гідравлічного удару і т.д. і тому трубопровід повинен був бути досить твердим і міцним, то із застосуванням адаптера твердий трубопровід залишається необхідний тільки в першому контурі. У другому ж контурі можна використовувати будь-які труби — пластикові й металопластикові, гнучкі і т.д. (це, до речі, дає ще й додаткові можливості для дизайну).

І в такій системі просто не може бути великих аварій. Якщо Ви залили надлишкову кількість теплоносія в другий контур, то при нагріванні його не розірве, тому що вартий у ньому запобіжний клапан просто скине зайві грами води. І навіть якщо з якихось причин лопне підводна труба рушникотримача, те Ваші сусіди цього навіть не помітять — обсяг теплоносія в другому контурі системи становить усього кілька літрів. Це не 50 кубометрів гарячої води, які викидаються у квартиру при аварії трубопроводу, що підводять, в існуючій на сьогодні системі.

Електричні рушникотримачі зручні в трьох випадках:

• По-перше, якщо Ви робите капітальний ремонт
• По-друге, якщо немає бажання вторгатися в уже існуючу систему водопостачання
• По-третє, якщо хочете повісити ще один рушникотримач

Крім того, не потрібно забувати про тривалі літні відключення гарячої води. Електричний рушникотримач легко встановити й підключити без грандіозного перероблення всіх труб у квартирі. При установці електричного рушникотримача треба точно додержуватися правил і рекомендацій. Вибір електричних рушникотримачів досить широкий. Практично всі водяні рушникотримачі випускаються в електричному виконанні.

Особливо широкий вибір електричних рушникотримачів (дизайн-радіаторів) німецької фірми ZEHNDER. Усі вони мають програматор, що дозволяє задавати комфортні умови проживання. У дизайн — радіатора ARBONIA регулювання — ручне.