Вибір рослин для Вашого саду

У людини, що одержала наділ землі, виникає питання, як вписати будинок у природний ландшафт, не наносячи збитку навколишньому середовищу? Які рослини й квіти підійдуть даній ділянці?

Озеленення й підбір рослин для екологічного саду, у якім використовуються тільки характерні для даної місцевості рослини, дуже складні. Наприклад, штучно створити на ділянці чорничник або брусничник практично неможливо. Ще складніше відтворити луг або лісову опушку. Якщо ділянка сира, то найкраще спорудити невеликий «природній» ставок, а по берегах висадити красиво квітучі рослини. Якщо ґрунтові води перебувають поруч із поверхнею, то обладнання ставка не вимагатиме великих капіталовкладень. З рослин підійде малиново-рожевий феєрій. Цей потужний гарний кущ досягає у висоту до метра. У його заростях відмінно виглядає й болотна ліана – паслін. Цей отрутний красень цвіте практично все літо, а до вересня квіти змінюють червоніючі ягоди. Чим густіше зарості пасльону, тим вони більш видовищні. Не менш гарний і дремлик болотний. Як і в орхідей, його квітки схожі на різних забавних комах з ніжно-рожевим тільцем, з жовтими голівками й розчепіреними червоно-коричневими трикутниками крилець. Квітки розпускаються на початку літа. Трохи розбавлять яскраві фарби й додадуть вашому ставку більш природній вид представники сімейства осокових.

На сухій ділянці добре виглядає галявина з деревієм, а в тінистому куточку – зарості папороті. Поруч із екологічним садом не слід розбивати декоративні квітники із правильною геометричною формою із гладіолусами, жоржинами, півоніями і т.д. Краще висадити ромашки, волошки, конвалії. Навесні територію прикрасять проліски, підсніжники, вітрогонка, примула.

У саду також рекомендується висаджувати чагарники. Дуже мальовничо виглядають хвойні породи, наприклад, ялівець звичайний або кипарисовик горіхоплідний. Причому ялівець – чемпіон серед рослин, він виділяє фітонцидів в 6 раз більше, ніж інші хвойні породи. Роль фітонцидів – це знищення й придушення хвороботворних мікроорганізмів, а також стимулювання життєдіяльності мікроорганізмів. Ялівець дуже чутливий до забруднення повітря, росте дуже повільно. З листопадних чагарників для посадки підійдуть різні види барбарисів, особливо золотава форма – розкидистий, приосадкуватий кущ, листя якого прикрашає сад увесь сезон. На території можна розмістити жасмин садовий, бузину, калину.
Дерев на вашій ділянці не повинно бути занадто багато. Краще кілька добре розвинених, з незвичайною кроною, з оригінальним листям, дерев, ніж безліч хирлявих і невиразних. Ріст багатьох дерев можна сповільнити стрижкою або прищеплення. Із плодових дерев зупиніть свій вибір на карликових або напівкарликових сортах.

Різноманітний асортименти посадкового матеріалу, як в українських, так і в закордонних розсадниках. Імпортні рослини дуже відрізняються від вітчизняних своїми декоративними якостями, а також надійністю впакування, що особливо важливо для збереження кореневої системи. Однак у багатьох країнах при вирощуванні культур використовують стимулятори росту, що приводить до ослаблення імунітету. Садівникові-аматору складно передбачити всі ці недоліки, тому більшість власників заміських будинків довіряють озеленення території професіоналам.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*