Вибір автоакустики

Що потрібно щоб в автомобілі був дійсно якісний звук? Різні складові системи автоакустики. Серед них потрібно назвати, у першу чергу, автомагнітоли. Тим хто не має особливих претензій до звуку, варто подумати про CD — автомагнітолу, яка дає гарний – для щодо своєї невисокої ціни звук. МР3 — магнітоли дорожчі і якісніші, а найголовніше, вони використовують інший формат стиску звуку, дозволяють зберігати набагато більше музики. Причепливі автолюбителі можуть придбати DVD — автомагнітолу й не тільки слухати музику, але й дивитися відео. Крім того, потрібно врахувати й технічні характеристики пристрою: наявність/відсутність тюнера, кількість каналів, входів/виходів і, головне, потужність. У вихідної потужності існують два значення: потужність номінальна й потужність максимальна. Тут нас чекає маленька пастка від виробників: музику магнітола буде програвати на номінальній потужності, а от на етикетці вкажуть максимальну. Не полінуйтеся, загляньте в паспорт машинки…

Другий важливий елемент автоакустики — колонки (динаміки). Нам знадобиться комплект колонок – для високих, середніх і низьких частот – і сабвуфер. До речі, беріть сабвуфери тієї ж фірми, що й колонки, тоді вони точно будуть сумісні. Що таке сабвуфер? Цей пристрій для відтворення низькочастотного звуку. Замінити його додатковими колонками не вийде, тому що в автомобілі просто не вистачить місця.

Часи, коли сабвуфери зустрічалися тільки серед професійної апаратури, давно пішли в минуле. Зараз сабвуфер може дозволити собі кожен, через що різко зросла по-перше, популярність цих пристроїв, а по-друге, якість звуку середньої системи автоакустики. Крім сабвуфера, власникові автомобіля знадобляться колонки для всіх інших частот, високих, низьких і середніх окремо. На жаль, розмір цього самого автомобіля сильно скорочує можливий вибір. Ще більше звужує його те, що сабвуфер і колонки повинні належати одному виробникові, інакше вони можуть просто відмовитися працювати.

Через неможливість купити повноцінний комплект колонок слід особливо ретельно вибирати автомагнітолу. Вона може бути з тюнером або без, мати різну кількість каналів і входів/виходів. Однак усі ці характеристики другорядні, по-справжньому ж важлива вихідна потужність, від якої й залежить якість звуку. При цьому побачите на впакуванні й почуєте від продавців ви одну цифру. Ця потужність називається максимальною. А от слухати музику вам найчастіше доведеться на іншій потужності, номінальній, яку можна довідатися в техпаспорті автомагнітоли. Там же варто подивитися, які формати звуку сприймає пристрій. CD-автомагнітоли завоювали свою позицію на ринку дешевиною й практичністю. МР3-магнітоли – пам’яттю, що може зберігати багато тисяч мелодій. А от DVD-автомагнітоли мають справу не тільки з мелодіями, але й з фільмами.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*