Вибір рослин для Вашого саду

У людини, що одержала наділ землі, виникає питання, як вписати будинок у природний ландшафт, не наносячи збитку навколишньому середовищу? Які рослини й квіти підійдуть даній ділянці?

Озеленення й підбір рослин для екологічного саду, у якім використовуються тільки характерні для даної місцевості рослини, дуже складні. Наприклад, штучно створити на ділянці чорничник або брусничник практично неможливо. Ще складніше відтворити луг або лісову опушку. Якщо ділянка сира, то найкраще спорудити невеликий «природній» ставок, а по берегах висадити красиво квітучі рослини. Якщо ґрунтові води перебувають поруч із поверхнею, то обладнання ставка не вимагатиме великих капіталовкладень. З рослин підійде малиново-рожевий феєрій. Цей потужний гарний кущ досягає у висоту до метра. У його заростях відмінно виглядає й болотна ліана – паслін. Цей отрутний красень цвіте практично все літо, а до вересня квіти змінюють червоніючі ягоди. Чим густіше зарості пасльону, тим вони більш видовищні. Не менш гарний і дремлик болотний. Як і в орхідей, його квітки схожі на різних забавних комах з ніжно-рожевим тільцем, з жовтими голівками й розчепіреними червоно-коричневими трикутниками крилець. Квітки розпускаються на початку літа. Трохи розбавлять яскраві фарби й додадуть вашому ставку більш природній вид представники сімейства осокових.

На сухій ділянці добре виглядає галявина з деревієм, а в тінистому куточку – зарості папороті. Поруч із екологічним садом не слід розбивати декоративні квітники із правильною геометричною формою із гладіолусами, жоржинами, півоніями і т.д. Краще висадити ромашки, волошки, конвалії. Навесні територію прикрасять проліски, підсніжники, вітрогонка, примула.

У саду також рекомендується висаджувати чагарники. Дуже мальовничо виглядають хвойні породи, наприклад, ялівець звичайний або кипарисовик горіхоплідний. Причому ялівець – чемпіон серед рослин, він виділяє фітонцидів в 6 раз більше, ніж інші хвойні породи. Роль фітонцидів – це знищення й придушення хвороботворних мікроорганізмів, а також стимулювання життєдіяльності мікроорганізмів. Ялівець дуже чутливий до забруднення повітря, росте дуже повільно. З листопадних чагарників для посадки підійдуть різні види барбарисів, особливо золотава форма – розкидистий, приосадкуватий кущ, листя якого прикрашає сад увесь сезон. На території можна розмістити жасмин садовий, бузину, калину.
Дерев на вашій ділянці не повинно бути занадто багато. Краще кілька добре розвинених, з незвичайною кроною, з оригінальним листям, дерев, ніж безліч хирлявих і невиразних. Ріст багатьох дерев можна сповільнити стрижкою або прищеплення. Із плодових дерев зупиніть свій вибір на карликових або напівкарликових сортах.

Різноманітний асортименти посадкового матеріалу, як в українських, так і в закордонних розсадниках. Імпортні рослини дуже відрізняються від вітчизняних своїми декоративними якостями, а також надійністю впакування, що особливо важливо для збереження кореневої системи. Однак у багатьох країнах при вирощуванні культур використовують стимулятори росту, що приводить до ослаблення імунітету. Садівникові-аматору складно передбачити всі ці недоліки, тому більшість власників заміських будинків довіряють озеленення території професіоналам.

Як вибрати місце для колодязя

Найважливіший момент у ритті колодязя на заміській ділянці — пошуки місця для нього. Практично добратися до водоносного шару можна скрізь. Питання в тому, скільки для цього знадобиться сил і бетонних кілець. Одна справа вирити колодязь глибиною 5 метрів і зовсім інше глибина метрів 20. Зрозуміло, що рити колодязь на височині, означає, заздалегідь прирікати себе на додаткову роботу.

Більшість рекомендацій у різних виданнях на вибір місця під колодязь звертають увагу на два моменти: рити треба там, де «трава густіше й зеленіше» або де «ростуть вологолюбні чагарники». Однак по таких ознаках можна знайти поверхневу воду верховоду. Або джерело води неглибоко під землею. Але ця вода не потрібна в колодязі, вона містить у собі шкідливу мікрофлору.

Крім того, по санітарних нормах, колодязь повинен розташовуватися не ближче 15 метрів від потенційних джерел забруднення: стічних канав, туалетів, лазень, приміщень для тварин і вигрібних ям. Не можна влаштовувати колодязь на схилах, тому що в нього будуть стікати й накопичуватися ґрунтові води.

Самим надійним способом пошуку води є пробне буравлення. Причому по всій площі передбачуваного колодязя. Інакше може трапитися так, що поруч зі шпарою десь на глибині виявиться непід’ємний валун, і тоді доведеться знову бурити й відривати колодязь заново. Але ж саме буравлення справа достатня дорога, а тому доступна далеко не кожному.

Для пошуку води можна скористатися одним з народних і досить ефективних методів. Беруться два алюмінієві дротики будь-якого діаметра, довжиною сантиметрів по 30. Відступивши з одного кінця на третину, їх згинають під прямим кутом. Затиснувши в кулаках короткі кінці, розставляють руки сантиметрів на 40 на рівні грудей і, тримаючи дротики паралельно один одному, обходять усю ділянку. Кінці дротиків у різних місцях будуть притягатися по-різному: де сильніше, де слабкіше. Проробити це слід 5 ­ 6 раз. Там, де дротики замикаються активніше всього, і є підходяще місце для риття колодязя.

Вибір автоакустики

Що потрібно щоб в автомобілі був дійсно якісний звук? Різні складові системи автоакустики. Серед них потрібно назвати, у першу чергу, автомагнітоли. Тим хто не має особливих претензій до звуку, варто подумати про CD — автомагнітолу, яка дає гарний – для щодо своєї невисокої ціни звук. МР3 — магнітоли дорожчі і якісніші, а найголовніше, вони використовують інший формат стиску звуку, дозволяють зберігати набагато більше музики. Причепливі автолюбителі можуть придбати DVD — автомагнітолу й не тільки слухати музику, але й дивитися відео. Крім того, потрібно врахувати й технічні характеристики пристрою: наявність/відсутність тюнера, кількість каналів, входів/виходів і, головне, потужність. У вихідної потужності існують два значення: потужність номінальна й потужність максимальна. Тут нас чекає маленька пастка від виробників: музику магнітола буде програвати на номінальній потужності, а от на етикетці вкажуть максимальну. Не полінуйтеся, загляньте в паспорт машинки…

Другий важливий елемент автоакустики — колонки (динаміки). Нам знадобиться комплект колонок – для високих, середніх і низьких частот – і сабвуфер. До речі, беріть сабвуфери тієї ж фірми, що й колонки, тоді вони точно будуть сумісні. Що таке сабвуфер? Цей пристрій для відтворення низькочастотного звуку. Замінити його додатковими колонками не вийде, тому що в автомобілі просто не вистачить місця.

Часи, коли сабвуфери зустрічалися тільки серед професійної апаратури, давно пішли в минуле. Зараз сабвуфер може дозволити собі кожен, через що різко зросла по-перше, популярність цих пристроїв, а по-друге, якість звуку середньої системи автоакустики. Крім сабвуфера, власникові автомобіля знадобляться колонки для всіх інших частот, високих, низьких і середніх окремо. На жаль, розмір цього самого автомобіля сильно скорочує можливий вибір. Ще більше звужує його те, що сабвуфер і колонки повинні належати одному виробникові, інакше вони можуть просто відмовитися працювати.

Через неможливість купити повноцінний комплект колонок слід особливо ретельно вибирати автомагнітолу. Вона може бути з тюнером або без, мати різну кількість каналів і входів/виходів. Однак усі ці характеристики другорядні, по-справжньому ж важлива вихідна потужність, від якої й залежить якість звуку. При цьому побачите на впакуванні й почуєте від продавців ви одну цифру. Ця потужність називається максимальною. А от слухати музику вам найчастіше доведеться на іншій потужності, номінальній, яку можна довідатися в техпаспорті автомагнітоли. Там же варто подивитися, які формати звуку сприймає пристрій. CD-автомагнітоли завоювали свою позицію на ринку дешевиною й практичністю. МР3-магнітоли – пам’яттю, що може зберігати багато тисяч мелодій. А от DVD-автомагнітоли мають справу не тільки з мелодіями, але й з фільмами.