Як вибрати світильник

Навіщо потрібні світильники:

* Для організації зовнішнього освітлення.
* Для організації освітлення в службових приміщеннях, офісах і ін. тобто там, де люстра буде ні до чого.
* Для організації оригінального комбінованого освітлення.
* Для організації місцевого освітлення.

Розглянемо по категоріях:

Світильники для зовнішнього висвітлення
Добре освітлений двір завжди чемно й тепло зустрічає гостей. З іншої сторони добре освітлений будинок менш приглядний для злодіїв. Із цих причин зовнішнє освітлення будинку повинно бути.
Звичайно, можна повісити ліхтар і цим обмежиться, але виглядає це не дуже красиво. Тому дизайнери створюють зовнішні світильники найрізноманітніших стилів і кольорів. Вам буде легко підібрати світильник до стилю двору й будинку. У магазинах є як світильники класичних форм, так і сучасні світильники.
Отут потрібно покладатися на свій смак і здоровий глузд. Наприклад, якщо Ваш будинок виконаний у класичному стилі, кам’яний паркан, заплетений, то Вам більше підійдуть класичні світильники «під старовину».
Отут потрібно ретельне планування освітлення. До кожного світильника потрібно провести кабель і зробити централізовану систему включення освітлення. Систему включення освітлення можна оснастити фото-реле, яке буде включати освітлення, коли починає темніти, а зі світанком його виключати.
Пара слів про економію. Адже освітлення буде горіти цілу ніч, а взимку ночі особливо довгі. Зовнішні світильники краще оснащувати люмінесцентними лампами, які більш ощадливі. Крім того, люмінесцентні лампи світять «денним світлом», від чого освітлення виходить більш яскравим і приємним.Світильник
Для суперощадливих хазяїнів у продажу є світильники з датчиком руху. Наближається людина до воріт — освітлення включається, якщо немає руху — те через кілька хвилин вимикається. Подібний світильник коштує трохи дорожче звичайного й дає істотну економію електроенергії. Якщо у Вас є собаки, то особливо не переживайте, тому що реле можна налаштувати від руху собак (клопітно, але здійсненне).
При плануванні зовнішнього освітлення пам’ятайте, що світильники не повинні світити усередину будинку!
Зовнішні світильники повинні бути вологозахищеними. Проводка повинна укладатися фахівцем. Справа в тому, що кабелі й світильники можуть бути небезпечні.
Більш сучасний і безпечний варіант — оптоволоконні системи освітлення. У них генератор світла розміщений усередині будинку, а до світильників світловий потік підводить оптоволоконними кабелями.

Світильники для організації освітлення в службових приміщеннях
Погодитеся, що нерозумно вішати в підвалі або тісному коридорі люстру. Набагато краще й зручніше буде виглядати стельовий світильник.

Для ванних кімнат є спеціальні вологозахищені світильники. Звичайні світильники або люстри експлуатувати у ванній небезпечно!

Для службових приміщень ідеально підходять звичайні стельові світильники на люмінесцентних лампах. Вони створюють яскраве освітлення й досить ощадливі. Службові приміщення на показ гостям не виставляють, тому подібні світильники будуть виглядати цілком адекватно.

Світильники для організації оригінального освітлення
Тут можна дати політ Вашої дизайнерської думки.

Кольорові світильники
Колір впливає на настрій і створює атмосферу. Щоб створити потрібний Вам ефект зробіть крім люстри м’яке підсвічування світильниками. На кольорові світильники краще ставити окремий вимикач, щоб світло й атмосфера минулого відчувались.

* Червоні й жовтогарячі тони викликають роздратування.
* Зелені тони виявляють заспокійливу дію.
* Чорний і білий — кольори свята й урочистості.

Оригінальні колірні розв’язки підійдуть не тільки для бару, ресторану, а й для будинку.
Пам’ятайте, що освітлення повинне бути м’яким і не викликати дискомфорту. Також кольори повинні сполучатися з оформленням приміщення.

Створіть світильниками просторові ефекти
Освітленням різної яскравості Ви можете впливати на зорове сприйняття пропорцій приміщення.
* Затемнена стеля буде видатися більш низькою і навпаки, низька стеля в яскравім світлі видасться більш високою. Для візуального «підняття» стелі підсвітите стелю окремими світильниками, які спрямовані саме на стелю.
* Щоб зорово збільшити маленьке приміщення, потрібно добре освітити стіни. Використовуйте при обробці стін світлі тони, щоб підсилити ефект.
* Темні кольори візуально звужують простір, а світлі розширюють.
* Одне приміщення можна розділити на зони не тільки перегородками а й світильниками або бра.

Сприйняття світла
* При рівномірному освітленні приміщення тепле світло (лампи розжарювання) виглядає яскравіше холодного (люмінесцентні лампи).
* Об’єкти в яскравому світлі виглядають темніше, а в тьмяному світліше. Ураховуйте цю властивість при підсвічуванні чого-небудь.
* При обробці більших приміщень краще використовувати слабко насичені тони, щоб не викликати стомлення очей.

Організація місцевого освітлення
Іноді зовсім не зашкодить освітити невеликі ділянки, наприклад кухонний стіл або шафа.
Безпосередньо над кухонним столом варто встановити невеликий люмінесцентний світильник. Розмістити світильник потрібно так, щоб він не сліпив в очі й добре освітлював робочу поверхню стола. Ідеальне місце під навісною шафою, зверху стола.
У шафі світильник — це розкіш, але яка приємна. Відкрив шафу — запалилося світло, що дуже зручно.
Особливо зверніть увагу на освітлення сходів. Світло не повинне світити в очі, і в той же час добре освітлювати самі сходи.

Висновки

Складно дати чіткі рекомендації про те, які освітлювальні прилади й де розмістити. Для різних приміщень будуть зовсім різні рішення. Дані в статті рекомендації допоможуть Вам організувати освітлення зі знанням справи. Не бійтеся експериментувати й проявляти оригінальність.
Пам’ятайте, усе в будинку повинно бути прекрасним і гармонійним!

Як вибрати світильник: 1 комментарий

  1. стаття занадто обширна…хотілося б взнати конкретну інформацію по освітленню кухні чи ванної кімнати!

Обсуждение закрыто.