Як вибрати люстру

Ви вирішили придбати люстру? Спробуємо допомогти Вам у Вашому виборі. Зараз на ринку й в Інтернет-магазинах досить великий вибір люстр у ціновому діапазоні від 40 до 500$ від різних виробників. Різноманітність дизайнерських розв’язків і стилів просто дивує. Не варто забувати, що люстра це не тільки прикраса, вона ще повинна забезпечити достатній рівень освітлення. Крім того, від якості освітлення залежить зовнішній вигляд інтер’єру й навіть настрій. У слабоосвітлювальних приміщеннях завжди хилить на сон, а занадто яскраве світло стомлює.

Яка потужність люстри Вам потрібна?

Вибір потрібно починати з потужності люстри, а точніше зі світлового потоку, який дасть люстра. Справа в тому, що в різних ламп різний ККД. При тій же потужності світловий потік, вироблений лампою, може сильно вирізняться.

Розглянемо, які лампи використовуються в сучасних люстрах

Лампи розжарювання
Класика, яка мало міняється за останні роки. Вони дають більш м’яке й тепле світло, яке найбільше сприятливо сприймається людським зором. Люстри з такими лампами краще використовувати у вітальнях і спальнях. Найбільший недолік — ККД, близько 5%. Цей недолік компенсується низькою вартістю ламп розжарювання. Лампи розжарювання можуть виконаються з різними формами, типами цоколя. Можуть бути матовими або прозорими. Матові лампи розжарювання дають більш м’яке світіння.
Люстра
Пам’ятайте, що лампи розжарювання сильно гріються. Якщо в люстру Ви встановите лампу з потужністю вище номінальної, то це може привести до оплавлення пластмасових частин і виходу люстри з ладу.

Галогенні лампи
У люстрах майже не використовуються, частіше застосовуються в ліхтарях і потужних джерелах світла.

Люмінесцентні лампи
Відрізняються високим ККД. Люмінесцентна лампа потужністю 11 Вт дає той же світловий потік, що й лампа розжарювання потужністю 60 Вт. Старі лампи вітчизняного виробництва видавали при роботі шум, були інерційні й мерехтіли. Сучасні люмінесцентні лампи позбулися старих недоліків. Найбільший недолік — люмінесцентні лампи випромінюють біле, холодне світло. Холодне світло трохи стомлює очі. Подібні лампи краще встановлювати в приміщеннях, де потрібна гарна освітленість, наприклад у кухні. Сучасні лампи можуть виконаються у вигляді трубки для установки у світильники, або зі звичайним цоколем, сумісним з лампами наколювання. Ще один недолік — висока ціна люмінесцентних ламп.

Остерігайтеся підробок! Останнім часом з’явилися низькоякісні люмінесцентні лампи китайського виробництва. Вони мають світловий потік нижче зазначеного на коробці й злегка зеленувате світло, яке неприємне для очей. Якщо не певен, краще обрати лампу відомого виробника, наприклад Phillips.

Отже, як же вибрати потужність люстри?

Потужність люстри дорівнює сумі потужностей усіх ламп. Далеко не на всіх лампах зазначений світловий потік, та й не станете ж Ви вираховувати потужність виходячи з обсягу кімнати. Приведемо зразкові рекомендації. Приклади зазначені для ламп розжарювання. Якщо Ви вирішили використовувати люмінесцентні лампи, то виходьте з еквівалентної потужності, зазначеної на пакуванні.
Для ванної кімнати досить люстри потужністю 80-100 Вт.
Для кухні середнього розміру 120-150 Вт.
Для залу або вітальні потужність люстри 150-300 Вт.
Якщо не певні, то краще оберіть потужність із запасом і встановіть вимикач із регулюванням потужності. Подібний вимикач я б рекомендував придбати в кожному разі. Скажемо для перегляду телевізора або роботи на комп’ютері потужність люстри можна зменшити, а для читання світла потрібно побільше. У дитячій просто необхідний вимикач із регулюванням потужності, тоді люстру можна використовувати в якості каганця.

Про комбіноване освітлення

Освітлення краще планувати відразу, і без комбінованого освітлення Вам не обійтися. У місцях, де потрібно більш висока освітленість, краще встановити додатковий світильник, бра або настільну лампу.
Де потрібна установка додаткового освітлення:

* На кухні. Над кухонним столом краще розмістити додатковий світильник.
* На письмовому столі. Просто обов’язкова настільна лампа.
* Біля дзеркала. Світло повинне падати не на дзеркало, а освітлювати людину біля дзеркала. Пара елегантних світильників тільки доповнять інтер’єр.
* Біля ліжка. Краще поставити бра.

У такий спосіб Вам не обов’язково робити світло у всій кімнаті занадто яскравим і сліпучим, досить установити додаткове освітлення в потрібних місцях.

Якими по виконанню бувають люстри

Люстри бувають класичними й стельовими.

Класичні люстри найчастіше підвісні або із твердим підвісом. Завжди виглядають більш громіздко. Такі люстри більше підходять для більших кімнат з високими стелями. У кімнаті з низькою стелею класична люстра буде як би давити й займати занадто багато простору.

Стельові люстри як би притиснуті до стелі. Можуть виконаються у вигляді тарілок або невеликих плафонів. Рекомендуються до установки в маленьких кімнатах з низькими стелями.

Загальні рекомендації з вибору люстр

По дизайну як звичайно можна дати тільки загальні рекомендації. Тут, як говориться, на смак і колір товаришів немає. Головне, щоб люстра вписувалася в загальний інтер’єр квартири.
Пам’ятайте, що люстри з кольоровим плафоном будуть давати кольорове світіння. У кольоровім освітленні речі, шпалери й меблі можуть трохи змінити колір. Подібних люстр краще уникати. По тій же причині уникайте люстр, які дають тіні.
Звертайте увагу на цоколь для ламп. Іноді в люстрах використовують лампи з нестандартним цоколем, які потім складно знайти. Те ж саме для люстр із лампами незвичайної форми.
У дитячій кімнаті краще не застосовувати класичні люстри зі скляними плафонами. Їх елементарно розіб’ють. Найкраще стельова люстра з мінімумом скляних частин.
У дешеві люстри китайського виробництва краще не вкручувати лампи більше 80 Вт. Патрони таких люстр звичайно низької якості й будуть підгоряти. Якщо вмієте тримати в руках паяльник, то заклепки в патроні краще відразу пропаяти ( без знання справи не варто).
У ванній кімнаті використовуйте тільки повністю закриті люстри й світильники у вологозахищеному корпусі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*