Як вибрати культиватор

Культиватор призначений насамперед для культивування землі. Може встановлюватися додаткове устаткування, але це вже вторинні функції. Навіщо потрібний культиватор?

Справа в тому, що для деяких видів робіт навіть мотоблок буде громіздким, наприклад, при роботі на клумбах, обробці землі між грядками, кущами й деревами. Тут згодиться культиватор.

Вага культиваторів коливається від 9 до 40 кг. Як Ви розумієте, з невеликим культиватором (9-12 кг) легко впорається навіть жінка, у той час, як працювати з мотоблоком в 40-70 кг під силу не кожному.

Культиватори вагою від 9 до 12 кг ставляться до класу легких культиваторів. Незважаючи на малу вагу й потужність, легкі культиватори можуть обробляти ґрунт на глибину до 25 см, що більше ніж досить для якісної обробки ґрунту.

Електро або мотокультиватор

Культиватори випускають із електричним, 2-тактным або 4-тактным двигуном.

Культиватори з електроприводом не вимагають особКультиваторливого відходу, дозаправлення заливання масла. Робота з таким культиватором дуже проста, досить включити в розетку й нажати кнопку. З електроприводом звичайно випускають легкі культиватори, які призначені для обробки невеликих площ. Тут застосування електропривода цілком виправдане, і довгого шнура цілком вистачить. Головне, щоб було, де підключити до живлення культиватор.

Єдиний мінус — небезпека поразки електричним струмом, але сучасні культиватори мають високий ступінь надійності.

Культиватори з бензиновим двигуном більш складні в обслуговуванні. При роботі створюють деякий шум. Вимагають спеціальне масло й паливо. Можна заливати й звичайний 92-95 бензин, розмішаний з маслом ( для 2-тактных двигунів.), але зношування деталей може зрости. Справа в тому, що складно вгадати пропорції при розведенні палива маслом, і з вини поганого палива двигун працює хитливо, підвищується зношування й може накопичуватися нагар. Моделі із двотактним двигуном дешевше, тому що більш прості в застосуванні. У моделей із двотактним двигуном часто вище витрата палива.

Вибір легкого культиватора

Легкий культиватор буде корисний при обробці невеликих ділянок ґрунту, клумб і т.д.

Легкі культиватори в основному випускаються іноземними виробниками.

Для початку визначтеся, чи доведеться культиватором обробляти цілину. Не всі моделі легких культиваторів зможуть упорається із цим завданням. Можливість обробки цілини закладена в самих фрезах, які повинні мати спеціальну конструкцію.

Паспортні дані, такі, як глибина обробки, зазначені для нормальних ґрунтів. На суглинних і болотистих ґрунтах характеристики можуть погіршаться, тобто паспортної глибини обробки досягти буде складно.

Звертайте увагу на ширину захвата культиватора. Для порівняно більших ділянок краще, щоб ширина захвата була більше. Для прополки між грядками потрібна ширина захвату менше. Ширина захвату може зміняться перестановкою або заміною фрез.

Чим вище потужність культиватора, тим швидше він обробляє землю.

Деякі культиватори мають функцію прополки. Фрези урізаються в землю на 3-10 см і подрібнює коріння бур’янів.

Прикладом такого культиватора може служити Mantis американської фірми «Little Wonder». Фрези цього культиватора запатентовані. Вони виготовлені з тонкої, якісної сталі й не вимагають заточення. Мінімальна ширина захвату за допомогою насадок може звужуватися до 15 см, для обробки міжрядь. При цьому культиватори Mantis непогано поводяться й на цілині.

Культиватори можуть мати дуже цікаві додаткові функції. Наприклад, аератор, газонні граблі, щітка для очищення щілин між плитами на доріжках, підрізчик країв газонних посадок.

Середні й важкі культиватори

Тут уже могутніші культиватори від 2.6 до 6.0 к.с., призначені для обробки ділянок 6-20 соток. У цьому класі культиваторів представлені й пристрої вітчизняного виробництва.

Тут при виборі, насамперед, потрібно звертати увагу на потужність. Чим Вище потужність, тим швидше Ви обробите Вашу ділянку землі.

Наступні, по важливості, критерії — глибина обробки й ширина захвату. Чим більше ширина захвату, тим менший шлях Вам потрібно пройти для обробки Вашої ділянки. Чим глибше культиватор може обробляти землю, тим краще якість обробки.

У даному класі пристроїв досить помітний Кріт. Культиватори Кріт випускають уже років 20, і вони постійно удосконалюються. Останні моделі часто комплектуються двигунами імпортного виробництва.

Культиватори Кріт обладнані зчепленням на базі клиноремінної передачі й шестеренчато-ланцюговим редуктором. Забезпечують ширину захвату 60 см.

До культиваторів Кріт є безліч навісних пристроїв, що розширюють функціональність культиватора: підгортальник, плуг, насос, травокосарка й ін.

До потужного мотоблока культиватор Кріт не дотягне, але для обробки ділянки 6-15 соток його потужності цілком вистачить.

Аналогічні культиватори імпортного виробництва мають менший діаметр фрез, тому мають меншу глибину обробки, 18-22 см. У всіх моделей Крота паспортна глибина обробки 25 см.

Ще потрібно відзначити культиватор Тарпан, який оснащено 6.0 к.с. двигуном, що й має ширину захвату до 1 м. Ділянку в 6 соток можливо обробити за годину!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*