Як вибрати кухонний ніж

Кухонний ніжПитання далеко не просте, як здається. Не варто купувати дешеві неякісні ножі. Поганий ніж ніколи не буде різати добре, вимагає частого заточення й утруднює виконання простих повсякденних справ на кухні. Крім того, через неправильний вибір ножі швидко робляться непридатними.    
Які ножі потрібні на кухні

Насамперед потрібно три ножі зі звичайним лезом, загостреним кінцем і гарною ручкою, краще дерев’яною: великий — близько 45 см, середній — близько 40 см, і маленький — близько 27 см. Цією трійкою можна справлятися з будь-якими завданнями на кухні.

Ще не зашкодить хлібний ніж-пилка. Подібним ножем можна рівно відрізати навіть самий м’який хліб, не залишаючи рваних країв.

Ще є ножі спеціального призначення: ніж для нарізки сиру, чищення овочів і грибів і т.д. Без цих ножів цілком можна обійтися. Багато взагалі воліють використовувати звичайні ножі.

У підсумку Вам потрібно купити всього чотири гарні ножі, яким під силу будь-яке завдання.

Матеріал, з якого виготовлений ніж

Ніж складається з рукоятки й леза. Краще, якщо рукоятка буде дерев’яною, цей саме зручне і практичне рішення. Рукоятки також виготовляють із пластмаси, і, зрідка, з металу. Пластмасові рукоятки непрактичні й часто ламаються. Металеві рукоятки більш практичні, але менш зручні. Ніж з металевою рукояткою значно важче, і працювати їм менш зручно.

Леза виготовляють зі сталі, найчастіше з нержавіючої сталі. Ножі із звичайної сталі краще не купувати, вони дуже швидко робляться непридатним і вимагають більш ретельного догляду. Звичайно чим дорожче ніж, тим з більш якісної сталі, виготовлене лезо. Якщо сталь буде недостатньо гострою, то ніж буде часто тупиться й погано різати, таким ножем простіше порізатися.

Ще є ножі з «чорної кераміки». Для нас це поки екзотика. Ножі з лезом із цього матеріалу ніколи не тупляться й мають надзвичайну міцність.

Загальні поради при виборі

Ширина леза. Чим ширше лезо в ножа, тим більше рівний виходить зріз. З іншої сторони ножем із широким лезом важче різати. Ножем з вузьким лезом простіше різати, але зріз виходить нерівним. Тому краще вибрати золоту середину й уникати крайностей. У вигляді виключення можете обрати короткий ніж з вузьким лезом для чищення картоплі й овочів.

Лазерне заточення леза. Гляньте на ріжучу крайку леза ножа. Якщо Ви бачите перпендикулярні матові риски на лезі, то, швидше за все це лазерне заточення. Ножі не точать лазером, а загартовують. Ножі з лазерним заточенням не потрібно точити, вони не тупляться, а навпаки заточуються. Чим більше Ви користуєтеся таким ножем, тим гостріше він стає. Ножі з лазерним заточенням завжди дорожче звичайних. Якщо Ви не певні у ножі, запитаєте в магазині в консультанта.

Кріплення рукоятки з лезом. Лезо ножа повинно повністю перекривати всю площину рукоятки. Уникайте ножів із пластмасовою литою ручкою без заклепок, лезо в такому випадку найчастіше лише частково заходить у рукоятку, і згодом може просто випасти з рукоятки. Заклепки на рукоятці повинні бути надійними, не повинні виступати й бути добре відшліфованими.

Висновки

На ножах не потрібно заощаджувати. Краще обрати кілька якісних ножів і не мати проблем з ножами на кухні.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*