Вибір корпусних меблів

У певний момент життя з’ясовується, що нажитого непосильною працею барахла більше, ніж місць, куди його можна скласти або поставити. Одним з найбільш практичних і недорогих варіантів є корпусні меблі : її основою є корпус, на який навішується все інше. При цьому зрозуміло, що для їх виготовлення в основному застосовуються дерево, МДФ (грубо говорячи пил із клеєм) і ДСП (ошурки із клеєм). Найпоширенішим і економним варіантом є меблі із ДСП або комбінована ДСП (основні деталі)+МДФ (кришки, дверцята).

Можна замовити такі меблі «під себе» з індивідуальною конструкцією, але іноді бувають уже готові гідні варіанти.

Вибираємо зразок, що сподобався, — отут мало що можна порадити : на смак і колір — товариша немає. Хоча можна сказати пару слів. Те, що меблі добре виглядають у виставочному приміщенні, аж ніяк не означає що вони настільки ж добре будуть виглядати у вашій кімнаті. Порівнюйте бажане із суворою дійсністю. Якщо кімната невелика, то не варто купувати в неї темні меблі — вони будуть візуально зменшувати кімнату. Це стосується практично всього — шпалер, обробки, побутової техніки й іншого.
Прикиньте, не чи занадто набриднуть згодом ці меблі. Якщо справа стосується прихожої кімнати, яку бачите рідко, то це питання некритичне. Але якщо мова йде про спальню або вітальню. Якщо ви берете дитячу, то непогано б довідатися думку дитини.

Після знаходження необхідного екземпляра меблів потрібно визначити, чи так він надійний і міцний, як гарний. Звичайно виробники корпусних меблів намагаються заощадити на кожному дріб’язку. У цьому немає нічого поганого, якщо не йде врозріз експлуатаційним характеристикам.

По-перше, дивимося на товщину ДСП. Ясно, що чим товстіше, тем краще. Кришка письмового стола товщиною 16 мм — це м’яко кажучи несерйозно.

Далі дивимося краї. Уявіть, що ви розпиляли аркуш ДСП. На краю чітко видна структура аркуша — та сама тирса із клеєм. Цю справу з естетичних міркувань потрібно закрити. От і закривається вона кромковочною стрічкою, а операція ця називається кромковкой. Стрічки бувають найрізноманітніші. Найдешевша: звичайна стрічка, товщиною з папір. Для некритичних деталей її застосовувати можна, але в неї є серйозний недолік : згодом кути плити витираються, що створює неакуратний вид. Тому, скажемо, стільницю кромковану такою стрічкою купувати небажано.

Оцінюємо загальну стійкість конструкції. Намагаємося похитати її. Не звертайте уваги на крики продавців – меблі ж не в них у будинку стояти будуть. Взагалі-то, покрутитися біля меблів раджу подовше. Оцініть кріплення між деталями. Буває так, що зустрічаються досить дурні конструкції, сумну долю яких можна передбачити ще на етапі покупки. Уявіть, як ви будете додавати сили до меблів і спробуйте спрогнозувати — чи витримають кріплення. До речі, от на чому не варто заощаджувати, так це на кріпленні й фурнітурі (ручках там усяких). Якщо в шафі-купе почнуть заїдати двері або облізе покриття ручки — це ваша провина при виборі. Враховуючи різноманітність, радити що-небудь важко: повертаємося до продавця й намагаємося все з’ясувати. Причому ставимо питання руба — які із представлених меблів мають погану, а які гарну фурнітуру або кріплення. Звичайно із усього різноманіття представлених товарів є й те, і інше. Якщо продавець не колеться — раджу шукати інший магазин.

Перевірте наявність тріщин, сколин на кутах, які характерні при неправильному транспортуванні.
Видимих дефектів немає, вирішено — беремо. Уточнюємо деталі : безкоштовне транспортування й недороге складання від магазину. Як? Доставка не безкоштовна, а складання за грабіжницькими цінами? Раджу відразу ж відмовитися від такого магазину.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*