Вибираємо кулер для води додому

Кулер для води Ще кілька років тому ми навіть і не знали що таке кулер для води. Хіба що, іноді бачили з екранів телевізорів як у якомусь західному офісі людина підходить зі стаканчиком і наливає собі воду. Однак, іде час і багато речей із заходу з’являються вже й у наших будинках. Однією з таких речей є кулер для води.
Насправді придбання кулерів для води є не стільки модною тенденцією, а нинішніми потребами суспільства. Так, ще не дуже давно з наших кранів текла нормальна вода, яку можна було пити без побоювання для здоров’я. Про нинішню воду такого сказати не можна. Тому ми все частіше й частіше прибігаємо до використання бутильованої води. Усе більше фірм продають бутильовану воду. Усе більше й більше оголошень, що пропонують замовлення води в офіс або додому. І все частіше люди замовляють чисту воду, турбуючись про своє здоров’я й здоров’я своїх близьких.
Однак, пити воду з величезної сулії вкрай незручно, а якщо мова йде про дітей – те їм просто це не вдасться. Для зручного розливу води й купується кулер. Кулери бувають настільними й підлоговими. Основна їхня відмінність полягає в тому, що настільний кулер для води ставиться звичайно на яку-небудь підставку (стіл, стілець). Підлоговий же, розташовується на підлозі.

От кілька порад, які знадобляться Вам при покупці кулера додому:
По-перше, він повинен мало займати місця, тому що найчастіше кулер ставиться на кухні де й без цього багато побутової техніки. Тому купуйте настільний кулер.

По-друге, подумайте які функції в кулері вам потрібні. Типовими функціями для кулера для води є – охолодження й нагрівання води. У більш дорогих моделях є функції газації, озонування й т.п. Хоча, для будинку навряд чи Вам знадобиться щось більше ніж охолодження. Навіть нагрівання використовується вкрай рідко. Для цього є інші побутові прилади.

По-третє: чи потрібний Вам повноцінний кулер? Може Вам просто потрібний апарат для зручної подачі води? А функцій охолодження й нагрівання взагалі не потрібно? Тоді задумайтеся про покупку помпи для води. Вони бувають двох видів – електрична й механічна. Механічна помпа працює за принципом насоса й при натисканні видає порцію води. Електрична помпа працює від батарейок. Вартість помп на порядок нижче ніж кулерів для води, вони більш компактні й зручні. Тому, ще раз обміркуйте чи потрібні вам функції нагрівання й охолодження.

По-четверте: Де купувати кулер для води? Найкраще купувати в Інтернет-Магазинах. Це пояснюється тим, що в них набагато нижчі ціни ніж у звичайних магазинах, а кулери такі ж. Дуже часто вони самі безкоштовно доставляють прямо додому кулер. Тому робіть так – ідіть у магазин, шукайте потрібну модель, потім відкривайте браузер, завантажуйте пошукову систему й шукайте кулери в Інтернет-магазинах. На цьому ви заощадите від 10 до 40% від вартості кулера.

Сподіваємося, наші поради по покупці кулера допоможуть Вам. Пийте чисту воду, здоров’я Вам і Вашим близьким.

Як вибрати люстру

Ви вирішили придбати люстру? Спробуємо допомогти Вам у Вашому виборі. Зараз на ринку й в Інтернет-магазинах досить великий вибір люстр у ціновому діапазоні від 40 до 500$ від різних виробників. Різноманітність дизайнерських розв’язків і стилів просто дивує. Не варто забувати, що люстра це не тільки прикраса, вона ще повинна забезпечити достатній рівень освітлення. Крім того, від якості освітлення залежить зовнішній вигляд інтер’єру й навіть настрій. У слабоосвітлювальних приміщеннях завжди хилить на сон, а занадто яскраве світло стомлює.

Яка потужність люстри Вам потрібна?

Вибір потрібно починати з потужності люстри, а точніше зі світлового потоку, який дасть люстра. Справа в тому, що в різних ламп різний ККД. При тій же потужності світловий потік, вироблений лампою, може сильно вирізняться.

Розглянемо, які лампи використовуються в сучасних люстрах

Лампи розжарювання
Класика, яка мало міняється за останні роки. Вони дають більш м’яке й тепле світло, яке найбільше сприятливо сприймається людським зором. Люстри з такими лампами краще використовувати у вітальнях і спальнях. Найбільший недолік — ККД, близько 5%. Цей недолік компенсується низькою вартістю ламп розжарювання. Лампи розжарювання можуть виконаються з різними формами, типами цоколя. Можуть бути матовими або прозорими. Матові лампи розжарювання дають більш м’яке світіння.
Люстра
Пам’ятайте, що лампи розжарювання сильно гріються. Якщо в люстру Ви встановите лампу з потужністю вище номінальної, то це може привести до оплавлення пластмасових частин і виходу люстри з ладу.

Галогенні лампи
У люстрах майже не використовуються, частіше застосовуються в ліхтарях і потужних джерелах світла.

Люмінесцентні лампи
Відрізняються високим ККД. Люмінесцентна лампа потужністю 11 Вт дає той же світловий потік, що й лампа розжарювання потужністю 60 Вт. Старі лампи вітчизняного виробництва видавали при роботі шум, були інерційні й мерехтіли. Сучасні люмінесцентні лампи позбулися старих недоліків. Найбільший недолік — люмінесцентні лампи випромінюють біле, холодне світло. Холодне світло трохи стомлює очі. Подібні лампи краще встановлювати в приміщеннях, де потрібна гарна освітленість, наприклад у кухні. Сучасні лампи можуть виконаються у вигляді трубки для установки у світильники, або зі звичайним цоколем, сумісним з лампами наколювання. Ще один недолік — висока ціна люмінесцентних ламп.

Остерігайтеся підробок! Останнім часом з’явилися низькоякісні люмінесцентні лампи китайського виробництва. Вони мають світловий потік нижче зазначеного на коробці й злегка зеленувате світло, яке неприємне для очей. Якщо не певен, краще обрати лампу відомого виробника, наприклад Phillips.

Отже, як же вибрати потужність люстри?

Потужність люстри дорівнює сумі потужностей усіх ламп. Далеко не на всіх лампах зазначений світловий потік, та й не станете ж Ви вираховувати потужність виходячи з обсягу кімнати. Приведемо зразкові рекомендації. Приклади зазначені для ламп розжарювання. Якщо Ви вирішили використовувати люмінесцентні лампи, то виходьте з еквівалентної потужності, зазначеної на пакуванні.
Для ванної кімнати досить люстри потужністю 80-100 Вт.
Для кухні середнього розміру 120-150 Вт.
Для залу або вітальні потужність люстри 150-300 Вт.
Якщо не певні, то краще оберіть потужність із запасом і встановіть вимикач із регулюванням потужності. Подібний вимикач я б рекомендував придбати в кожному разі. Скажемо для перегляду телевізора або роботи на комп’ютері потужність люстри можна зменшити, а для читання світла потрібно побільше. У дитячій просто необхідний вимикач із регулюванням потужності, тоді люстру можна використовувати в якості каганця.

Про комбіноване освітлення

Освітлення краще планувати відразу, і без комбінованого освітлення Вам не обійтися. У місцях, де потрібно більш висока освітленість, краще встановити додатковий світильник, бра або настільну лампу.
Де потрібна установка додаткового освітлення:

* На кухні. Над кухонним столом краще розмістити додатковий світильник.
* На письмовому столі. Просто обов’язкова настільна лампа.
* Біля дзеркала. Світло повинне падати не на дзеркало, а освітлювати людину біля дзеркала. Пара елегантних світильників тільки доповнять інтер’єр.
* Біля ліжка. Краще поставити бра.

У такий спосіб Вам не обов’язково робити світло у всій кімнаті занадто яскравим і сліпучим, досить установити додаткове освітлення в потрібних місцях.

Якими по виконанню бувають люстри

Люстри бувають класичними й стельовими.

Класичні люстри найчастіше підвісні або із твердим підвісом. Завжди виглядають більш громіздко. Такі люстри більше підходять для більших кімнат з високими стелями. У кімнаті з низькою стелею класична люстра буде як би давити й займати занадто багато простору.

Стельові люстри як би притиснуті до стелі. Можуть виконаються у вигляді тарілок або невеликих плафонів. Рекомендуються до установки в маленьких кімнатах з низькими стелями.

Загальні рекомендації з вибору люстр

По дизайну як звичайно можна дати тільки загальні рекомендації. Тут, як говориться, на смак і колір товаришів немає. Головне, щоб люстра вписувалася в загальний інтер’єр квартири.
Пам’ятайте, що люстри з кольоровим плафоном будуть давати кольорове світіння. У кольоровім освітленні речі, шпалери й меблі можуть трохи змінити колір. Подібних люстр краще уникати. По тій же причині уникайте люстр, які дають тіні.
Звертайте увагу на цоколь для ламп. Іноді в люстрах використовують лампи з нестандартним цоколем, які потім складно знайти. Те ж саме для люстр із лампами незвичайної форми.
У дитячій кімнаті краще не застосовувати класичні люстри зі скляними плафонами. Їх елементарно розіб’ють. Найкраще стельова люстра з мінімумом скляних частин.
У дешеві люстри китайського виробництва краще не вкручувати лампи більше 80 Вт. Патрони таких люстр звичайно низької якості й будуть підгоряти. Якщо вмієте тримати в руках паяльник, то заклепки в патроні краще відразу пропаяти ( без знання справи не варто).
У ванній кімнаті використовуйте тільки повністю закриті люстри й світильники у вологозахищеному корпусі.

Як вибрати кухонний ніж

Кухонний ніжПитання далеко не просте, як здається. Не варто купувати дешеві неякісні ножі. Поганий ніж ніколи не буде різати добре, вимагає частого заточення й утруднює виконання простих повсякденних справ на кухні. Крім того, через неправильний вибір ножі швидко робляться непридатними.    
Які ножі потрібні на кухні

Насамперед потрібно три ножі зі звичайним лезом, загостреним кінцем і гарною ручкою, краще дерев’яною: великий — близько 45 см, середній — близько 40 см, і маленький — близько 27 см. Цією трійкою можна справлятися з будь-якими завданнями на кухні.

Ще не зашкодить хлібний ніж-пилка. Подібним ножем можна рівно відрізати навіть самий м’який хліб, не залишаючи рваних країв.

Ще є ножі спеціального призначення: ніж для нарізки сиру, чищення овочів і грибів і т.д. Без цих ножів цілком можна обійтися. Багато взагалі воліють використовувати звичайні ножі.

У підсумку Вам потрібно купити всього чотири гарні ножі, яким під силу будь-яке завдання.

Матеріал, з якого виготовлений ніж

Ніж складається з рукоятки й леза. Краще, якщо рукоятка буде дерев’яною, цей саме зручне і практичне рішення. Рукоятки також виготовляють із пластмаси, і, зрідка, з металу. Пластмасові рукоятки непрактичні й часто ламаються. Металеві рукоятки більш практичні, але менш зручні. Ніж з металевою рукояткою значно важче, і працювати їм менш зручно.

Леза виготовляють зі сталі, найчастіше з нержавіючої сталі. Ножі із звичайної сталі краще не купувати, вони дуже швидко робляться непридатним і вимагають більш ретельного догляду. Звичайно чим дорожче ніж, тим з більш якісної сталі, виготовлене лезо. Якщо сталь буде недостатньо гострою, то ніж буде часто тупиться й погано різати, таким ножем простіше порізатися.

Ще є ножі з «чорної кераміки». Для нас це поки екзотика. Ножі з лезом із цього матеріалу ніколи не тупляться й мають надзвичайну міцність.

Загальні поради при виборі

Ширина леза. Чим ширше лезо в ножа, тим більше рівний виходить зріз. З іншої сторони ножем із широким лезом важче різати. Ножем з вузьким лезом простіше різати, але зріз виходить нерівним. Тому краще вибрати золоту середину й уникати крайностей. У вигляді виключення можете обрати короткий ніж з вузьким лезом для чищення картоплі й овочів.

Лазерне заточення леза. Гляньте на ріжучу крайку леза ножа. Якщо Ви бачите перпендикулярні матові риски на лезі, то, швидше за все це лазерне заточення. Ножі не точать лазером, а загартовують. Ножі з лазерним заточенням не потрібно точити, вони не тупляться, а навпаки заточуються. Чим більше Ви користуєтеся таким ножем, тим гостріше він стає. Ножі з лазерним заточенням завжди дорожче звичайних. Якщо Ви не певні у ножі, запитаєте в магазині в консультанта.

Кріплення рукоятки з лезом. Лезо ножа повинно повністю перекривати всю площину рукоятки. Уникайте ножів із пластмасовою литою ручкою без заклепок, лезо в такому випадку найчастіше лише частково заходить у рукоятку, і згодом може просто випасти з рукоятки. Заклепки на рукоятці повинні бути надійними, не повинні виступати й бути добре відшліфованими.

Висновки

На ножах не потрібно заощаджувати. Краще обрати кілька якісних ножів і не мати проблем з ножами на кухні.

Як вибрати джерело безперебійного живлення

Джерело безперебійного живлення (ДБЖ) — прилад, який захищає електроприлади від нестабільного живлення в електромережі й зникнення живлення.    
Різні причини нестабільності напруги в наших мережах. Напруга може плавати й пропадати. Через нестабільну напругу можуть виникати серйозні поломки. Вартість ремонту, швидше за все, буде вище вартості джерела безперебійного живлення, тому подібним захистом зневажати не варто.

Як працює блок безперебійного живлення

У продажі є два типи ДБЖ, що відрізняються за принципом дії: офф-лайнові й лінійно-інтерактивні ДБЖ.

Офф-лайнові ДБЖ

У найпростішому випадку фіксується вхідна напруга в блоці безперебійного живлення. Прилади, підключені до ДБЖ, живляться нормально й водночас заряджається внутрішня батарея ДБЖ. У випадку, якщо воно відхиляється від норми, вихідне живлення перемикається на внутрішню батарею блоку безперебійного живлення. Перемикання займає якийсь час, який у параметрах ДБЖ зазначений в милі секундах. Чим швидше, тим краще. Користувачеві подається звуковий сигнал, який сповіщає про проблеми з живленням. Наприклад, у Вас пропало світло, Ви почули звуковий сигнал, нормально завершили роботу, зберігши всі дані, і виключили комп’ютер.

Деякі моделі можуть містити вузли фільтрації й регулювання, але вони вторинні й повноцінного стабілізатора не замінять.

Дані моделі недорогі, що робить їхнім гарним компромісом для захисту комп’ютера.

Лінійно-інтерактивні ДБЖ

Більш просунуті й дорогі моделі мають функцію стабілізатора. Подібні блоки безперебійного живлення при відхиленнях напруги не перемикаються на живлення від батареї, а регулюють напругу, приводячи його в норму. Живлення від батареї включається тільки при зникненні зовнішнього живлення. Тут є маса переваг. Якщо живлення у Вашій мережі постійно «плаває», то Ви зможете нормально працювати, не виключаючи комп’ютер і не побоюючись розрядки батареї. Крім того, батарея (сама недовговічна деталь ДБЖ) використовується в ощадному режимі, тому працює довше.

Підвищення або зниження напруги в електромережі явище більш часте, і по своїх наслідках навіть більш серйозне, ніж зникнення напруги, тому лінійно-інтерактивні ДБЖ дають більш надійний захист.

У деяких моделях лінійно-інтерактивних ДБЖ реалізована технологія «дельта-перетворення напруги». Щоб не вдаватися в технічні подробиці, відзначимо, що ДБЖ із даною технологією більш плавно й точно регулюють напругу, мають більш високий ККД, а також можуть стабілізувати частоту.

ДБЖ або стабілізатор

У продажу крім ДБЖ є також стабілізатори живлення. Вони не врятують Вас від зникнення електроживлення, але добре стабілізують живлення й мають широкий діапазон робочих напруг. Вартість стабілізатора аналогічна офф-лайновому ДБЖ тієї ж потужності. Тому при нестачі коштів виникає логічне запитання: що краще офф-лайновый ДБЖ або стабілізатор.

Отут усе залежить від характеристик Вашої живильної мережі. Якщо у Вас світло пропадає вкрай рідко, а перепади напруги нормальне явище, то можливо Вам досить стабілізатора. Якщо перепади напруги відбуваються рідко, а живлення пропадає часто, то краще брати офф-лайновий ДБЖ. Якщо й напруга нестабільно й пропадає часто, то краще нагромадити на лінійно-інтерактивний ДБЖ.

Параметри ДБЖ

В офф-лайнових лінійно-інтерактивних ДБЖ основні параметри відрізняються, тому розглянемо їх окремо.

Для обох типів ДБЖ однакова тільки потужність. Потужність ДБЖ зазначена у вольт-вмперах, а потужність комп’ютера у ватах. Ці величини відрізняються, для перерахування використовуйте поправочний коефіцієнт 0,7 (дуже приблизний коефіцієнт, але для приблизного підрахунку вистачить).

Наприклад, у Вас системний блок потужністю 350 Вт, і ЖК монітор потужністю 50 Вт. Сумарна потужність 400 Вт, а необхідна потужність ДБЖ 400/0,7=571 ВА, тобто ДБЖ потужністю 600 Вт буде цілком достатньо.

Урахуйте, що Ви через 1-2 роки можете зробити абгрейд, і потужність підвищиться. Краще брати ДБЖ із деяким запасом, щоб потім не довелося міняти його.

Параметри офф-лайнових ДБЖ

Час резервування
Отут чим більше, тим краще. Часто в параметрах виробники вказують час для стандартного навантаження (комп’ютер з 15″ монітором). Тому можете розраховувати, що протримається ДБЖ менше. Якщо потужність ДБЖ більше потужності навантаження, то час автономної роботи збільшиться.

Діапазон вхідної напруги без переходу на батареї
Широкий діапазон напруг — це добре для батареї ДБЖ, але погано для споживачів електроенергії. Пам’ятайте, що для офф-лайнових ДБЖ вхідна напруга є й вихідною.

Час перемикання на роботу від батарей
Перебої в 100мс витримає практично будь-який електроприлад, а час перемикання ДБЖ звичайно 4-10 мс. Тому час не критичний, але чим менше, тим краще.

Параметри лінійно-інтерактивних ДБЖ

Для лінійно-інтерактивних ДБЖ час резервування й час перемикання аналогічні офф-лайновим ДБЖ, але, крім того, додається ще ряд параметрів.

Діапазон вхідної напруги без переходу на батареї
Тут є відмінності. У деяких межах напруга стабілізується, а при виході за межі відбувається перехід на живлення від батарей.

Інтерфейс і ПО
За допомогою даної опції реалізується наступний механізм: через інтерфейсний кабель ДБЖ підключається до комп’ютера, а на комп’ютер установлюється спеціальне програмне забезпечення. При перериванні живлення від мережі через інтерфейсний кабель подається сигнал до ПК і програмне забезпечення «м’яке» виключає ПК, не чекаючи розряду батарей. Дана опція потрібна насамперед серверам, і на домашньому ПК може й не пригодитися.

Ергономіка й конструктивні особливості ДБЖ

Насамперед, зверніть увагу на число й тип виходів. Деякі ДБЖ оснащуються 2-6 розетками для звичайних євро-вилок. У більшості випадків ДБЖ оснащуються спеціальними гніздами, і може знадобитися заміна шнурів.

У деяких моделях ДБЖ є «прямий» вихід. Для нього резервування не здійснюється, але може проводиться фільтрація або стабілізація напруги. Дані виходи виділяють окремо (іноді кольором), і вони призначені для потужних споживачів, яким резервування живлення не потрібно.

В ДБЖ може бути захист телефонної лінії. Є вхід і вихід RJ-11 для підключення телефону або модему до телефонної лінії.

Тип індикації про перехід на резервне живлення й коливаннях напруги може бути звуковим або за допомогою індикатора (лампочки або ЖК екран). Бажано, щоб індикація не викликала дискомфорту, тому що дикі писки ДБЖ при будь-якій зміні напруги будуть заважати працювати.

Форма особливого значення не має, тому що звичайно ДБЖ стоїть під столом, так щоб можна було дотягнуться до кнопки включення живлення. Хоча деякі моделі сучасних ДБЖ можуть виглядати досить елегантно й компактно. Тут усе на Ваш смак.

Як вибрати культиватор

Культиватор призначений насамперед для культивування землі. Може встановлюватися додаткове устаткування, але це вже вторинні функції. Навіщо потрібний культиватор?

Справа в тому, що для деяких видів робіт навіть мотоблок буде громіздким, наприклад, при роботі на клумбах, обробці землі між грядками, кущами й деревами. Тут згодиться культиватор.

Вага культиваторів коливається від 9 до 40 кг. Як Ви розумієте, з невеликим культиватором (9-12 кг) легко впорається навіть жінка, у той час, як працювати з мотоблоком в 40-70 кг під силу не кожному.

Культиватори вагою від 9 до 12 кг ставляться до класу легких культиваторів. Незважаючи на малу вагу й потужність, легкі культиватори можуть обробляти ґрунт на глибину до 25 см, що більше ніж досить для якісної обробки ґрунту.

Електро або мотокультиватор

Культиватори випускають із електричним, 2-тактным або 4-тактным двигуном.

Культиватори з електроприводом не вимагають особКультиваторливого відходу, дозаправлення заливання масла. Робота з таким культиватором дуже проста, досить включити в розетку й нажати кнопку. З електроприводом звичайно випускають легкі культиватори, які призначені для обробки невеликих площ. Тут застосування електропривода цілком виправдане, і довгого шнура цілком вистачить. Головне, щоб було, де підключити до живлення культиватор.

Єдиний мінус — небезпека поразки електричним струмом, але сучасні культиватори мають високий ступінь надійності.

Культиватори з бензиновим двигуном більш складні в обслуговуванні. При роботі створюють деякий шум. Вимагають спеціальне масло й паливо. Можна заливати й звичайний 92-95 бензин, розмішаний з маслом ( для 2-тактных двигунів.), але зношування деталей може зрости. Справа в тому, що складно вгадати пропорції при розведенні палива маслом, і з вини поганого палива двигун працює хитливо, підвищується зношування й може накопичуватися нагар. Моделі із двотактним двигуном дешевше, тому що більш прості в застосуванні. У моделей із двотактним двигуном часто вище витрата палива.

Вибір легкого культиватора

Легкий культиватор буде корисний при обробці невеликих ділянок ґрунту, клумб і т.д.

Легкі культиватори в основному випускаються іноземними виробниками.

Для початку визначтеся, чи доведеться культиватором обробляти цілину. Не всі моделі легких культиваторів зможуть упорається із цим завданням. Можливість обробки цілини закладена в самих фрезах, які повинні мати спеціальну конструкцію.

Паспортні дані, такі, як глибина обробки, зазначені для нормальних ґрунтів. На суглинних і болотистих ґрунтах характеристики можуть погіршаться, тобто паспортної глибини обробки досягти буде складно.

Звертайте увагу на ширину захвата культиватора. Для порівняно більших ділянок краще, щоб ширина захвата була більше. Для прополки між грядками потрібна ширина захвату менше. Ширина захвату може зміняться перестановкою або заміною фрез.

Чим вище потужність культиватора, тим швидше він обробляє землю.

Деякі культиватори мають функцію прополки. Фрези урізаються в землю на 3-10 см і подрібнює коріння бур’янів.

Прикладом такого культиватора може служити Mantis американської фірми «Little Wonder». Фрези цього культиватора запатентовані. Вони виготовлені з тонкої, якісної сталі й не вимагають заточення. Мінімальна ширина захвату за допомогою насадок може звужуватися до 15 см, для обробки міжрядь. При цьому культиватори Mantis непогано поводяться й на цілині.

Культиватори можуть мати дуже цікаві додаткові функції. Наприклад, аератор, газонні граблі, щітка для очищення щілин між плитами на доріжках, підрізчик країв газонних посадок.

Середні й важкі культиватори

Тут уже могутніші культиватори від 2.6 до 6.0 к.с., призначені для обробки ділянок 6-20 соток. У цьому класі культиваторів представлені й пристрої вітчизняного виробництва.

Тут при виборі, насамперед, потрібно звертати увагу на потужність. Чим Вище потужність, тим швидше Ви обробите Вашу ділянку землі.

Наступні, по важливості, критерії — глибина обробки й ширина захвату. Чим більше ширина захвату, тим менший шлях Вам потрібно пройти для обробки Вашої ділянки. Чим глибше культиватор може обробляти землю, тим краще якість обробки.

У даному класі пристроїв досить помітний Кріт. Культиватори Кріт випускають уже років 20, і вони постійно удосконалюються. Останні моделі часто комплектуються двигунами імпортного виробництва.

Культиватори Кріт обладнані зчепленням на базі клиноремінної передачі й шестеренчато-ланцюговим редуктором. Забезпечують ширину захвату 60 см.

До культиваторів Кріт є безліч навісних пристроїв, що розширюють функціональність культиватора: підгортальник, плуг, насос, травокосарка й ін.

До потужного мотоблока культиватор Кріт не дотягне, але для обробки ділянки 6-15 соток його потужності цілком вистачить.

Аналогічні культиватори імпортного виробництва мають менший діаметр фрез, тому мають меншу глибину обробки, 18-22 см. У всіх моделей Крота паспортна глибина обробки 25 см.

Ще потрібно відзначити культиватор Тарпан, який оснащено 6.0 к.с. двигуном, що й має ширину захвату до 1 м. Ділянку в 6 соток можливо обробити за годину!

Як вибрати світильник

Навіщо потрібні світильники:

* Для організації зовнішнього освітлення.
* Для організації освітлення в службових приміщеннях, офісах і ін. тобто там, де люстра буде ні до чого.
* Для організації оригінального комбінованого освітлення.
* Для організації місцевого освітлення.

Розглянемо по категоріях:

Світильники для зовнішнього висвітлення
Добре освітлений двір завжди чемно й тепло зустрічає гостей. З іншої сторони добре освітлений будинок менш приглядний для злодіїв. Із цих причин зовнішнє освітлення будинку повинно бути.
Звичайно, можна повісити ліхтар і цим обмежиться, але виглядає це не дуже красиво. Тому дизайнери створюють зовнішні світильники найрізноманітніших стилів і кольорів. Вам буде легко підібрати світильник до стилю двору й будинку. У магазинах є як світильники класичних форм, так і сучасні світильники.
Отут потрібно покладатися на свій смак і здоровий глузд. Наприклад, якщо Ваш будинок виконаний у класичному стилі, кам’яний паркан, заплетений, то Вам більше підійдуть класичні світильники «під старовину».
Отут потрібно ретельне планування освітлення. До кожного світильника потрібно провести кабель і зробити централізовану систему включення освітлення. Систему включення освітлення можна оснастити фото-реле, яке буде включати освітлення, коли починає темніти, а зі світанком його виключати.
Пара слів про економію. Адже освітлення буде горіти цілу ніч, а взимку ночі особливо довгі. Зовнішні світильники краще оснащувати люмінесцентними лампами, які більш ощадливі. Крім того, люмінесцентні лампи світять «денним світлом», від чого освітлення виходить більш яскравим і приємним.Світильник
Для суперощадливих хазяїнів у продажу є світильники з датчиком руху. Наближається людина до воріт — освітлення включається, якщо немає руху — те через кілька хвилин вимикається. Подібний світильник коштує трохи дорожче звичайного й дає істотну економію електроенергії. Якщо у Вас є собаки, то особливо не переживайте, тому що реле можна налаштувати від руху собак (клопітно, але здійсненне).
При плануванні зовнішнього освітлення пам’ятайте, що світильники не повинні світити усередину будинку!
Зовнішні світильники повинні бути вологозахищеними. Проводка повинна укладатися фахівцем. Справа в тому, що кабелі й світильники можуть бути небезпечні.
Більш сучасний і безпечний варіант — оптоволоконні системи освітлення. У них генератор світла розміщений усередині будинку, а до світильників світловий потік підводить оптоволоконними кабелями.

Світильники для організації освітлення в службових приміщеннях
Погодитеся, що нерозумно вішати в підвалі або тісному коридорі люстру. Набагато краще й зручніше буде виглядати стельовий світильник.

Для ванних кімнат є спеціальні вологозахищені світильники. Звичайні світильники або люстри експлуатувати у ванній небезпечно!

Для службових приміщень ідеально підходять звичайні стельові світильники на люмінесцентних лампах. Вони створюють яскраве освітлення й досить ощадливі. Службові приміщення на показ гостям не виставляють, тому подібні світильники будуть виглядати цілком адекватно.

Світильники для організації оригінального освітлення
Тут можна дати політ Вашої дизайнерської думки.

Кольорові світильники
Колір впливає на настрій і створює атмосферу. Щоб створити потрібний Вам ефект зробіть крім люстри м’яке підсвічування світильниками. На кольорові світильники краще ставити окремий вимикач, щоб світло й атмосфера минулого відчувались.

* Червоні й жовтогарячі тони викликають роздратування.
* Зелені тони виявляють заспокійливу дію.
* Чорний і білий — кольори свята й урочистості.

Оригінальні колірні розв’язки підійдуть не тільки для бару, ресторану, а й для будинку.
Пам’ятайте, що освітлення повинне бути м’яким і не викликати дискомфорту. Також кольори повинні сполучатися з оформленням приміщення.

Створіть світильниками просторові ефекти
Освітленням різної яскравості Ви можете впливати на зорове сприйняття пропорцій приміщення.
* Затемнена стеля буде видатися більш низькою і навпаки, низька стеля в яскравім світлі видасться більш високою. Для візуального «підняття» стелі підсвітите стелю окремими світильниками, які спрямовані саме на стелю.
* Щоб зорово збільшити маленьке приміщення, потрібно добре освітити стіни. Використовуйте при обробці стін світлі тони, щоб підсилити ефект.
* Темні кольори візуально звужують простір, а світлі розширюють.
* Одне приміщення можна розділити на зони не тільки перегородками а й світильниками або бра.

Сприйняття світла
* При рівномірному освітленні приміщення тепле світло (лампи розжарювання) виглядає яскравіше холодного (люмінесцентні лампи).
* Об’єкти в яскравому світлі виглядають темніше, а в тьмяному світліше. Ураховуйте цю властивість при підсвічуванні чого-небудь.
* При обробці більших приміщень краще використовувати слабко насичені тони, щоб не викликати стомлення очей.

Організація місцевого освітлення
Іноді зовсім не зашкодить освітити невеликі ділянки, наприклад кухонний стіл або шафа.
Безпосередньо над кухонним столом варто встановити невеликий люмінесцентний світильник. Розмістити світильник потрібно так, щоб він не сліпив в очі й добре освітлював робочу поверхню стола. Ідеальне місце під навісною шафою, зверху стола.
У шафі світильник — це розкіш, але яка приємна. Відкрив шафу — запалилося світло, що дуже зручно.
Особливо зверніть увагу на освітлення сходів. Світло не повинне світити в очі, і в той же час добре освітлювати самі сходи.

Висновки

Складно дати чіткі рекомендації про те, які освітлювальні прилади й де розмістити. Для різних приміщень будуть зовсім різні рішення. Дані в статті рекомендації допоможуть Вам організувати освітлення зі знанням справи. Не бійтеся експериментувати й проявляти оригінальність.
Пам’ятайте, усе в будинку повинно бути прекрасним і гармонійним!

Вибір подушки

«Краща подружка — м’яка подушка» — з роками це прислів’я для мене здобуває більш значимий зміст. Адже від того, на чому і як ми спимо залежить подальший настрій, працездатність, відчуття життя.

Як з’ясовується, критерії вибору досить прості. Подушка повинна бути з пуху птаха. Бажано гусячого, у найгіршому разі курячого. У ній не повинно бути пір’я, яке вилазило й неприємно колеться. Нова подушка не повинна мати неприємного запаху, наявність такого говорить про неправильну обробку пуху — погано помили або висушили. Протестувати якість подушки теж просто: натисніть на неї — вона дуже швидко повинна відновити колишню форму.

Подушки, набиті поролоном або іншою синтетикою раджу відразу відмітати як непридатні, незважаючи на їхню дешевину. Усілякі спроби впарить вам цей товар набитий «альпійським сіном», «гірськими квітами або травою» і зовсім слід відмітати, як звичайне обдурювання — у кращому розкладі там бур’яни із близького колгоспу.

Також слід звернути увагу й на якість швів — вони повинні бути ідеальні, адже цією річчю ми будемо користуватися дуже довго.

Встає цілком резонне питання: а що робити зі старими подушками ? Викидати їх, начебто, неправильно. Досить знайти пристойне місце, де їх перенабивають, пух миють, чистять, відбирають заново.

Вибір корпусних меблів

У певний момент життя з’ясовується, що нажитого непосильною працею барахла більше, ніж місць, куди його можна скласти або поставити. Одним з найбільш практичних і недорогих варіантів є корпусні меблі : її основою є корпус, на який навішується все інше. При цьому зрозуміло, що для їх виготовлення в основному застосовуються дерево, МДФ (грубо говорячи пил із клеєм) і ДСП (ошурки із клеєм). Найпоширенішим і економним варіантом є меблі із ДСП або комбінована ДСП (основні деталі)+МДФ (кришки, дверцята).

Можна замовити такі меблі «під себе» з індивідуальною конструкцією, але іноді бувають уже готові гідні варіанти.

Вибираємо зразок, що сподобався, — отут мало що можна порадити : на смак і колір — товариша немає. Хоча можна сказати пару слів. Те, що меблі добре виглядають у виставочному приміщенні, аж ніяк не означає що вони настільки ж добре будуть виглядати у вашій кімнаті. Порівнюйте бажане із суворою дійсністю. Якщо кімната невелика, то не варто купувати в неї темні меблі — вони будуть візуально зменшувати кімнату. Це стосується практично всього — шпалер, обробки, побутової техніки й іншого.
Прикиньте, не чи занадто набриднуть згодом ці меблі. Якщо справа стосується прихожої кімнати, яку бачите рідко, то це питання некритичне. Але якщо мова йде про спальню або вітальню. Якщо ви берете дитячу, то непогано б довідатися думку дитини.

Після знаходження необхідного екземпляра меблів потрібно визначити, чи так він надійний і міцний, як гарний. Звичайно виробники корпусних меблів намагаються заощадити на кожному дріб’язку. У цьому немає нічого поганого, якщо не йде врозріз експлуатаційним характеристикам.

По-перше, дивимося на товщину ДСП. Ясно, що чим товстіше, тем краще. Кришка письмового стола товщиною 16 мм — це м’яко кажучи несерйозно.

Далі дивимося краї. Уявіть, що ви розпиляли аркуш ДСП. На краю чітко видна структура аркуша — та сама тирса із клеєм. Цю справу з естетичних міркувань потрібно закрити. От і закривається вона кромковочною стрічкою, а операція ця називається кромковкой. Стрічки бувають найрізноманітніші. Найдешевша: звичайна стрічка, товщиною з папір. Для некритичних деталей її застосовувати можна, але в неї є серйозний недолік : згодом кути плити витираються, що створює неакуратний вид. Тому, скажемо, стільницю кромковану такою стрічкою купувати небажано.

Оцінюємо загальну стійкість конструкції. Намагаємося похитати її. Не звертайте уваги на крики продавців – меблі ж не в них у будинку стояти будуть. Взагалі-то, покрутитися біля меблів раджу подовше. Оцініть кріплення між деталями. Буває так, що зустрічаються досить дурні конструкції, сумну долю яких можна передбачити ще на етапі покупки. Уявіть, як ви будете додавати сили до меблів і спробуйте спрогнозувати — чи витримають кріплення. До речі, от на чому не варто заощаджувати, так це на кріпленні й фурнітурі (ручках там усяких). Якщо в шафі-купе почнуть заїдати двері або облізе покриття ручки — це ваша провина при виборі. Враховуючи різноманітність, радити що-небудь важко: повертаємося до продавця й намагаємося все з’ясувати. Причому ставимо питання руба — які із представлених меблів мають погану, а які гарну фурнітуру або кріплення. Звичайно із усього різноманіття представлених товарів є й те, і інше. Якщо продавець не колеться — раджу шукати інший магазин.

Перевірте наявність тріщин, сколин на кутах, які характерні при неправильному транспортуванні.
Видимих дефектів немає, вирішено — беремо. Уточнюємо деталі : безкоштовне транспортування й недороге складання від магазину. Як? Доставка не безкоштовна, а складання за грабіжницькими цінами? Раджу відразу ж відмовитися від такого магазину.

Як правильно вибрати басейн

При доборі басейну необхідно звернути увагу на три основні моменти, які впливають на його зовнішній вигляд, вартість і строки виготовлення.

Вид басейну і його місце розташування

Насамперед, слід визначити, яким буде басейн, і де він буде розміщений.

По конструктивних особливостях виділяються:

Збірні басейни для дачі, котеджу, заміського будинку:

Збірний басейн являє собою конструктор і збирається зі спеціального набору комплектуючих. Корпус зроблений зі сталевого аркуша, який добре тримає форму і має дуже міцну конструкцію. Збірний басейн може встановлюватися як на поверхні ґрунту, так і заглиблюватися в землю. Вартість — відносно невелика.

Монолітні басейни для дачі, котеджу, заміського будинку:

Монолітний, основа (чаша) виливається з бетону, тому установка займає більше часу. Форми басейнів (форми чаш): круглий, прямокутний, овальний, «вісімка», і будь-який іншої. Перед будівництвом необхідне проектування басейнів.

Місце розташування басейну. Басейни можуть бути відкриті або перебувати в приміщенні.

 

Відкритий басейн гарний тільки влітку. А для російських умов, тим хто бажає насолоджуватися плескотом хвиль цілий рік, доведеться обладнати спеціальне приміщення або скористатися спеціальним пластиковим павільйоном.

Крім того, басейн можна розмістити в будинку в будь-якому приміщенні, що підходить. Наприклад, часто монтують басейн у підвалі будинку.

Обробка

Басейн може бути оброблений різними матеріалами, від вибору якого залежить його краса й привабливість.

Мозаїка. Різнобарвні відтінки й невеликі розміри цього матеріалу дозволяють створювати зображення будь-якої складності й краси. Працювати з подібною обробкою непросто, вона вимагає тривалої кропіткої праці. Але зате такий басейн уважається найбільш міцним, надійним і гарним. Мозаїка — це самий складний і дорогий вид обробки.

Керамічна плитка. Одна з найпоширеніших різновидів облицювання. Завдяки сучасним технологіям, вона не піддана впливу, як сонячних променів, так і хлорованої води. Басейн із добре покладеною керамічною плиткою, і з ретельно обробленими водонепроникною мастикою швами й стиками, прослужить не одне десятиліття. Обробка плиткою простіше й коштує дешевше, ніж мозаїка.

ПВХ-Плівка. Це покриття найпростіше при установці, і найдешевше. Ним покривають дно й стіни басейну за допомогою спеціального водостійкого клею й зварювання. Плівка покрита спеціальним захисним шаром, що не пропускає ультрафіолетові промені, завдяки чому обробка практично не вигорає на сонці й довго зберігає свій первісний вид.

Устаткування для басейнів

Крім «чаші» необхідний монтаж ряду спеціального устаткування. Частина цього устаткування — обов’язкове, а якесь — допоміжне, для того щоб урізноманітити відпочинок і дозвілля.

Обов’язкове устаткування для басейнів : устаткування для циркуляції води, для підігріву й для фільтрації.

Допоміжне устаткування : сходи, гірки, водоспади, устаткування для освітлення, масажний душ.

Устаткування призначене для створення комфортних і безпечних умов при замкненому обігу води в басейні. Устаткування містить у собі: фільтрувальні установки, накопичувальні баки, підігрівачі води, устаткування для чищення, підводні прожектори, сходи, водні атракціони, устаткування для знезаражування води.