Як правильно вибрати сувенір

Що таке сувенір? Подарунок на пам’ять або пилесховище? На жаль, дуже часто він виступає в якості останнього. І ми, одержавши в подарунок чергову дрібничку, метаємося по квартирі в пошуках місця, де ще не ступала нога сувеніра.

Проте, сувенір — це добрий привід згадати про приємне, тому не варто забувати про існування такого роду подарунків. Краще грамотно вибрати сувенір.

Головна функція сувеніра — він повинен нагадувати про щось: про подорож, важливу подію в житті, про зустріч з рідними або друзями.

Насамперед проведіть ревізію у власному будинку. А не чи залежалося щось на полках. Щось, до чого око давно звикло й що не викликає хоч скільки-небудь яскравих емоцій? Якщо ви берете колись подаровану вам дрібничку в руки й чітко згадуєте, хто і як вам це чудо подарував, можете сміло залишати сувенір, якщо, звичайно, спогад приємний. Якщо річ не викликає ніяких емоцій, відправляйте її в безстрокову відпустку.

Після такої ревізії вам повинно бути зрозуміло, сувеніри якого характеру не затримаються в будинку того, кому ви його подаруєте. Швидше за все, це невеликі статуетки невиразної зовнішності, які можна знайти в будь-якому відділі сувенірів.
Сувенір
У цілому, сувенір, звичайно, несе декоративну функцію, але непогано було б додати й небагато функціональності. Якщо замість керамічного слоника ви подаруєте слона-скарбничку, слона-підстругачку або слона-попільницю (залежно від звичок і захоплень людини), у нього (у слона) буде менше шансів залежатися на полиці. До функціональних сувенірів можна віднести: запальнички, попільниці, магніти, скарбнички, підставки для телефонів, рамки або альбоми для фотографій, а також скриньки.

Більшість сувенірів мають національну символіку. Досить часто ви даруєте іногородньому (іноземному) гостеві подарунок із символікою свого міста (своєї країни), або привозите близьким та друзям сувеніри «звідти». Подбайте про те, щоб сам по собі сувенір відображав національні особливості. Нехай краще це буде декоративний самовар у подарунок іноземному другові, чим іграшка з етикеткою «Ведмідь Ваня», та ще й припискою «Made in China». Також, якщо ви відпочиваєте за кордоном, не кидайтеся на все, що викладено на прилавках. Шукайте те, що вас дійсно здивує своєю незвичайністю. Тому що добру половину привезених вами сувенірів ви можете знайти на полках рідного універмагу. Ну й що з того, що ви купили річ за кордоном, якщо тут продається те ж саме. Простіше говорячи, вибираючи сувенір, думайте про людину, купуйте те, що вам самим дуже подобається, а не за принципом «на сувенір згодиться».

Як це ні дивно, але часто сувеніри носять діловий характер. Партнерам по бізнесу звичайно дарують речі із символікою підприємства: ручки, блокноти, календарі, щоденник, візитниці, пакети.

Сувеніри можна дарувати й просто так, на пам’ять про себе або яку-небудь подію. Може, ваш близький друг фанат балету? Тоді зовсім непогано подарувати декоративні, або навпаки, справжні пуанти. Або фанат футболу? Тоді футбольний м’яч, краще з автографом зірки «Челсі» або «Реала», буде як не можна до речі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*