Як правильно вибрати настільну книгу мами

Давно відома істина, що книга — кращий подарунок, актуальна дотепер. У кожної господарки будинку є улюблена книга рецептів — зручна й зачитана до дір. Так і в будинку, де вже з’явився або скоро з’явиться маля, у батьків під рукою завжди повинна бути «батьківська енциклопедія» — паличка-виручалочка, яка у важку хвилину допоможе знайти потрібні відповіді й поверне впевненість у власних силах.

Якщо перед вами стоїть завдання вибрати для себе таку домашню помічницю серед безлічі яскравих і різноформатних видань на полицях книгарень, рекомендується підійти до вибору відповідально, адже ця книга повинна стати вашим надійним супутником на довгі роки щасливого материнства.

Якщо ж ви вибираєте книгу в подарунок, то на вас лягає ще більша відповідальність. Звичайно, дарованому коневі в зуби не дивляться, але якщо ви робите подарунок щиро й не прагнете, щоб подарована вами книга стала предметом роздратування молодих батьків, скористайтеся при її виборі радами «колишнього».

Просте батьківське щастя

Ці поради призначені, насамперед, для тих майбутніх мам і тат, які очікують появи першої дитини. Із другим малям усі набагато простіше. Ви, принаймні, уже хоча б приблизно знаєте, що, де, коли, як відбувається, і вам уже не так страшно зробити щось не так.

Визначитися з типом або навіть конкретною книгою, яка буде допомагати вам у вихованні вашого маляти, потрібно ще під час вагітності. Бажано зробити це до 7-8 місяця. Оскільки в останні місяці вагітності шквал емоцій, пов’язаний з появою первістка, буде переповняти вас і у вас не буде ні часу, ні можливості адекватно оцінити ту або іншу книгу. Швидше за все, ви будете купувати перші книги, що попали під руку, навіть багато книг, витрачати зайві гроші й цілком імовірно, що саме тієї, єдиної необхідної палички-виручалочки, серед них і не виявиться.

Вибираючи настільну книгу, для початку, ви повинні подумати про те, який тип викладу інформації був вам найбільш зручний у книгах про вагітність. Чи було вам зручно пізнавати щось нове щомісяця або щотижня у міру росту вашого маляти або ви воліли прочитати книгу цілком, як енциклопедію? Можливо, ви вирішили читати кілька книг і самостійно робити певні висновки.

Не варто купувати книгу за обсягом, з яскравою обкладинкою або забавними картинками. Справа в тому, що в об’ємних книгах звичайно великий шрифт, відповідно в них дається менше інформації, а любуватися або зворушуватися ви будете своїм власним малям.

Порадьтеся зі знайомими, по можливості, позичте їхні книги на кілька днів для вивчення матеріалу. Старше покоління, швидше за все, запропонує вам почитати Спока. Звичайно, Спок — поза конкуренцією, але його книга про виховання дітей, написана майже століття назад, уже давно перестала бути еталоном. Серед пріоритетів цієї книги можна відзначити послідовність викладу інформації: книга побудована і по темах, і по конкретних питаннях.

Сучасні книжки найчастіше не тільки суперечать один одному, але часом прямо в одній книзі, розділи якої написані різними авторами, ви можете знайти масу протиріч.

Навіть якщо у вас мало часу для вибору батьківського посібника, проведіть експрес-аналіз видання, що сподобалося.

— Відкрийте книгу на будь-якій сторінці й прочитайте кілька абзаців. Стиль автора не повинен вас дратувати.

— Перевірте, чи відповідає книга вашому «типу». Для цього відкрийте зміст.

— Перевірка на «миттєвий пошук». Проведіть маленький « креш-тест». Спробуйте прямо на місці знайти відповіді на нижчеописані питання й теми:

— Що таке кольки і як з ними боротися?

— Таблиця росту (що й у який місяць ваша дитина повинен уміти робити)?

— Фітнес для мами — вправи для відновлення фігури

Якщо Ви зможете досить швидко й без ускладнень знайти відповіді на ці питання, сміливо купуйте книгу. Вона буде для Вас надійним помічником і іншому, швидкою допомогою й співрозмовником. І, нарешті, через багато років саме цю книгу ви з гордістю дасте почитати в якості гіда новоспеченим батькам ваших онуків.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*