Як правильно вибрати штори

В облаштованості вашого будинку дуже важливо правильно підібрати штори, які не тільки сховають усі недоліки, але й буквально перетворять Ваше вікно та квартиру в цілому. І тут необхідно врахувати все: висоту стелі, розміри й розташування вікон, і, звичайно ж, інтер’єр самих кімнат.

І ще Вам варто відразу визначитися, яку роль будуть відігравати штори. Адже необхідність захисту від яскравого світла й пилу, а взимку й від холоду безперечна, але іноді заради цього доводиться жертвувати дизайном. До того ж потрібно врахувати функціональність штор, особливо у віконних і дверних прорізах (наприклад, над дверми, що виходять на балкон).

Дизайн штор

Розповсюджений варіант оформлення штор — комбінація двох полотнищ із різних матеріалів: вільно звисаюча фіранка, тонка й прозора, яка звичайно закриває все вікно, а портьєри із щільної й важкої тканини, що обрамляють і прикрашають вікно з боків. При цьому не забувайте, що тканини з поперечними смугами будуть доречні у вузькій кімнаті, а з вертикальними — підійдуть для кімнат з низькими стелями.

Штори на вікні

Щоб штори не зливалися з інтер’єром кімнати, рекомендується вибирати їх в більш світлих або темних відтінках, чим стіни. Жовті, червоні кольори створюють відчуття теплого вогнища, а сині й сірі належать до холодних тонів.

Додаткове відчуття теплоти дають штори із щільних важких тканин.

Вибір тканин для штор

При виборі тканин для штор Ви повинні чітко знати, яку функцію вони будуть виконувати. У випадку, якщо вони будуть захищати квартиру від сонячного світла, рекомендується використовувати тканину, просочену спеціальним складом, за рахунок чого вона менше вигорає на сонці. Якщо штори буде потрібно часто прати (тобто їм випадає роль пиловловлювача), то краще вибрати міцні щільні тканини.

Вибираючи тканину для штор з погляду практичності, найкращим буде поліестер або його суміш із бавовною. Тканини із цього матеріалу легко можна випрати в домашніх умовах, але при температурі 30-40 градусів. До оксамиту, тканин з льону, бавовною допускається лише застосовувати сухе чищення. Тканини із чистої бавовни не підходять для приміщень, які більшу частину дня освітлені сонцем, тому як вони дуже швидко вигорають і втрачають свій гарний вид.

На сьогоднішній день для виготовлення штор широко використовують шовк. Він дуже приємний на дотик, але, на жаль, для нього потрібен додатковий захист, тому що він чутливий до сонячних променів і швидко вигорає. Для оформлення кабінетів найчастіше вибирають штори, пошиті з тафти, які, крім того, що красиво виглядають, ще й добре відбивають світло. І плюс до всього цю тканину легко підтримувати в чистоті.

Віскоза вважається найбільш практичною серед штучних матеріалів — вона вогнестійка.

Льон — самий популярний з натуральних тканин, але використовується не в чистому виді, а з різними добавками, що поліпшують його властивості. Наприклад, для того щоб зробити лляну тканину більш легкою й блискучою у неї додають лавсан. Такі фіранки добре виглядають на кухні.

Ламбрекени

Ламбрекени застосовуються для декорації верхньої частини вікна, з їхньою допомогою закриваються карниз, частину штор і верхній простінок, за рахунок цього візуально змінюються пропорції віконного прорізу. Найчастіше для ламбрекена використовують таку ж тканину, як і для фіранки, але не варто це вважати за правило, Ви має право вибирати те, що більше сподобається. Звичайно цю частину декорації з нижнього краю обшивають тасьмою, за бажанням пришиваються шнури, кисті або інші аксесуари.

Ламбрекени можна пошити як прямі, так і зробити їм незвичайну форму. По виду й способу пошиття їх можна розділити на наступні типи. Ламбрекени на твердій основі — це смуга тканини з прямим або фігурним нижнім краєм. Цей вид підходить для кабінетів та інших приміщень, оформлених у строгому стилі. М’який ламбрекен традиційно використовують для оформлення кімнат у класичному стилі, виглядає він як набір напівкіл з складками. М’які й тверді ламбрекени також можна використовувати у всіляких комбінаціях.

Іноді немає необхідності приховувати гарний декоративний карниз, тоді краще вибрати легкий ламбрекен, який буде лише злегка його прикривати і навіть якоюсь мірою підкреслювати.

Карнизи

Вибір карниза теж важливий для оформлення вікна. Він не тільки повинен витримати штори, але гармонійно поєднуватись з їхнім стилем, інакше ви зіпсуєте загальну картину. Карнизи із пластику будуть прогинатися під вагою важких штор із щільних тканин. Для того щоб повісити тюль, природно, знадобиться подвійний карниз, а якщо Ви розраховуєте додати до оформлення й ламбрекени, те вже просто не обійтися без потрійного карниза.

Щоб петлі на шторах прослужили Вам довгий час, вибирайте карнизи з гачками, які легко ковзаються, інакше вони не витримають постійних смикань. Звичайно ж, із цієї ситуації є свій вихід — придбати карнизи з розсувним механізмом, які можливо навіть будуть для Вас більш зручні. Ще одним варіантом є кільця — вони легко сковзають. Але щоб повісити на них штори однаково прийдеться вдатися за допомогою до гачків. Не забувайте й про те, що закриваючі всю стіну штори візуально розширюють віконний проріз, тобто на великому вікні розумно буде вибрати карниз рівний по ширині. Для штор з ламбрекеном карниз кріплять під самою стелею, що, з одного боку, більш естетично виглядає, а з іншого — ламбрекени не сильно нависають над вікном і не заважають його нормальній роботі при відкриванні або закриванні.

Дерев’яні карнизи з давніх часів відносяться до класики й виготовляються із сосни, дуба, горіха, вишні й інших порід дерева. За формою вони бувають плоскими або у формі круглої дерев’яної жердини з кільцями. Ці карнизи легко можна підібрати під колір меблів або паркету, що додасть вашому інтер’єру ще більше гармонії.

Алюмінієві карнизи найбільш довговічні, і головне ціни на них невисокі. При необхідності такі карнизи легко згинаються (наприклад, для арки), що сприяє їхньому широкому застосуванню.

До класичних елегантних портьєр, поза всяким сумнівом, підійдуть ковані карнизи. Найчастіше їх виготовляють із наконечниками у формі листів або списа, запозичені із Середньовіччя.

Металеві карнизи відрізняються міцністю й строгістю, що прекрасно підходить для кімнат із сучасними меблями.

Наконечниками для таких карнизів звичайно служать різноманітні геометричні фігури, а штори вішаються або на металеві кільця або на широкі петлі, зшиті з тієї ж тканини, що й штори. Ці карнизи найчастіше рекомендуються для кухні.

Найдешевшим варіантом будуть пластикові карнизи, різноманітність яких дозволяє підібрати не тільки колір (навіть «під дерево»), а ще й будь-яку форму. Це гарний варіант для дитячої кімнати, де Ви зможете втілити будь-які свої фантазії, але, повторюся, важкі штори повісити на них не вийде.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*