Як правильно вибрати штори

В облаштованості вашого будинку дуже важливо правильно підібрати штори, які не тільки сховають усі недоліки, але й буквально перетворять Ваше вікно та квартиру в цілому. І тут необхідно врахувати все: висоту стелі, розміри й розташування вікон, і, звичайно ж, інтер’єр самих кімнат.

І ще Вам варто відразу визначитися, яку роль будуть відігравати штори. Адже необхідність захисту від яскравого світла й пилу, а взимку й від холоду безперечна, але іноді заради цього доводиться жертвувати дизайном. До того ж потрібно врахувати функціональність штор, особливо у віконних і дверних прорізах (наприклад, над дверми, що виходять на балкон).

Дизайн штор

Розповсюджений варіант оформлення штор — комбінація двох полотнищ із різних матеріалів: вільно звисаюча фіранка, тонка й прозора, яка звичайно закриває все вікно, а портьєри із щільної й важкої тканини, що обрамляють і прикрашають вікно з боків. При цьому не забувайте, що тканини з поперечними смугами будуть доречні у вузькій кімнаті, а з вертикальними — підійдуть для кімнат з низькими стелями.

Штори на вікні

Щоб штори не зливалися з інтер’єром кімнати, рекомендується вибирати їх в більш світлих або темних відтінках, чим стіни. Жовті, червоні кольори створюють відчуття теплого вогнища, а сині й сірі належать до холодних тонів.

Додаткове відчуття теплоти дають штори із щільних важких тканин.

Вибір тканин для штор

При виборі тканин для штор Ви повинні чітко знати, яку функцію вони будуть виконувати. У випадку, якщо вони будуть захищати квартиру від сонячного світла, рекомендується використовувати тканину, просочену спеціальним складом, за рахунок чого вона менше вигорає на сонці. Якщо штори буде потрібно часто прати (тобто їм випадає роль пиловловлювача), то краще вибрати міцні щільні тканини.

Вибираючи тканину для штор з погляду практичності, найкращим буде поліестер або його суміш із бавовною. Тканини із цього матеріалу легко можна випрати в домашніх умовах, але при температурі 30-40 градусів. До оксамиту, тканин з льону, бавовною допускається лише застосовувати сухе чищення. Тканини із чистої бавовни не підходять для приміщень, які більшу частину дня освітлені сонцем, тому як вони дуже швидко вигорають і втрачають свій гарний вид.

На сьогоднішній день для виготовлення штор широко використовують шовк. Він дуже приємний на дотик, але, на жаль, для нього потрібен додатковий захист, тому що він чутливий до сонячних променів і швидко вигорає. Для оформлення кабінетів найчастіше вибирають штори, пошиті з тафти, які, крім того, що красиво виглядають, ще й добре відбивають світло. І плюс до всього цю тканину легко підтримувати в чистоті.

Віскоза вважається найбільш практичною серед штучних матеріалів — вона вогнестійка.

Льон — самий популярний з натуральних тканин, але використовується не в чистому виді, а з різними добавками, що поліпшують його властивості. Наприклад, для того щоб зробити лляну тканину більш легкою й блискучою у неї додають лавсан. Такі фіранки добре виглядають на кухні.

Ламбрекени

Ламбрекени застосовуються для декорації верхньої частини вікна, з їхньою допомогою закриваються карниз, частину штор і верхній простінок, за рахунок цього візуально змінюються пропорції віконного прорізу. Найчастіше для ламбрекена використовують таку ж тканину, як і для фіранки, але не варто це вважати за правило, Ви має право вибирати те, що більше сподобається. Звичайно цю частину декорації з нижнього краю обшивають тасьмою, за бажанням пришиваються шнури, кисті або інші аксесуари.

Ламбрекени можна пошити як прямі, так і зробити їм незвичайну форму. По виду й способу пошиття їх можна розділити на наступні типи. Ламбрекени на твердій основі — це смуга тканини з прямим або фігурним нижнім краєм. Цей вид підходить для кабінетів та інших приміщень, оформлених у строгому стилі. М’який ламбрекен традиційно використовують для оформлення кімнат у класичному стилі, виглядає він як набір напівкіл з складками. М’які й тверді ламбрекени також можна використовувати у всіляких комбінаціях.

Іноді немає необхідності приховувати гарний декоративний карниз, тоді краще вибрати легкий ламбрекен, який буде лише злегка його прикривати і навіть якоюсь мірою підкреслювати.

Карнизи

Вибір карниза теж важливий для оформлення вікна. Він не тільки повинен витримати штори, але гармонійно поєднуватись з їхнім стилем, інакше ви зіпсуєте загальну картину. Карнизи із пластику будуть прогинатися під вагою важких штор із щільних тканин. Для того щоб повісити тюль, природно, знадобиться подвійний карниз, а якщо Ви розраховуєте додати до оформлення й ламбрекени, те вже просто не обійтися без потрійного карниза.

Щоб петлі на шторах прослужили Вам довгий час, вибирайте карнизи з гачками, які легко ковзаються, інакше вони не витримають постійних смикань. Звичайно ж, із цієї ситуації є свій вихід — придбати карнизи з розсувним механізмом, які можливо навіть будуть для Вас більш зручні. Ще одним варіантом є кільця — вони легко сковзають. Але щоб повісити на них штори однаково прийдеться вдатися за допомогою до гачків. Не забувайте й про те, що закриваючі всю стіну штори візуально розширюють віконний проріз, тобто на великому вікні розумно буде вибрати карниз рівний по ширині. Для штор з ламбрекеном карниз кріплять під самою стелею, що, з одного боку, більш естетично виглядає, а з іншого — ламбрекени не сильно нависають над вікном і не заважають його нормальній роботі при відкриванні або закриванні.

Дерев’яні карнизи з давніх часів відносяться до класики й виготовляються із сосни, дуба, горіха, вишні й інших порід дерева. За формою вони бувають плоскими або у формі круглої дерев’яної жердини з кільцями. Ці карнизи легко можна підібрати під колір меблів або паркету, що додасть вашому інтер’єру ще більше гармонії.

Алюмінієві карнизи найбільш довговічні, і головне ціни на них невисокі. При необхідності такі карнизи легко згинаються (наприклад, для арки), що сприяє їхньому широкому застосуванню.

До класичних елегантних портьєр, поза всяким сумнівом, підійдуть ковані карнизи. Найчастіше їх виготовляють із наконечниками у формі листів або списа, запозичені із Середньовіччя.

Металеві карнизи відрізняються міцністю й строгістю, що прекрасно підходить для кімнат із сучасними меблями.

Наконечниками для таких карнизів звичайно служать різноманітні геометричні фігури, а штори вішаються або на металеві кільця або на широкі петлі, зшиті з тієї ж тканини, що й штори. Ці карнизи найчастіше рекомендуються для кухні.

Найдешевшим варіантом будуть пластикові карнизи, різноманітність яких дозволяє підібрати не тільки колір (навіть «під дерево»), а ще й будь-яку форму. Це гарний варіант для дитячої кімнати, де Ви зможете втілити будь-які свої фантазії, але, повторюся, важкі штори повісити на них не вийде.

Як правильно вибрати крем для тіла

Багато жінок ретельно доглядають за собою, щоб зморшки з’являлися якнайпізніше. Але, у гонитві за вічною молодістю, забувають про шкіру тіла, яка також потребує ретельного догляду.

Після прийняття ванни шкіру необхідно воложити. Зробити це можна за допомогою спеціального молочка для тіла. Можна вибрати крем для тіла, який практично підходить для будь-якої ділянки шкіри. Головне завдання крему для тіла — зволожити шкіру. Однак різні ділянки тіла вимагають вирішення різних завдань.

Крем для ніг повинен не стільки зволожити шкіру, скільки зм’якшити її. Крем для ніг повинен швидко усмоктуватися; до його складу входять ефірні масла, а також різні добавки, завдяки яким загоюються дрібні тріщинки й знімаються ороговілі частки шкіри.

Крем проти розтяжок не знищить вже наявні розтяжки (хоча зробить їх непомітнішими), але в якості профілактики він необхідний. Завдяки йому шкіра здобуває еластичність, а отже, здатність протистояти подальшим розтяганням.

Крем проти целюліту, як і крем проти розтяжок, скоріше профілактика, чим лікування. Завдяки йому шкіра підтягується, стає гладкою й пружною. Крем необхідний як допоміжний засіб боротьби із целюлітом (також з ним борються скраб, маска, масаж, фізичні вправи, дієта).

Крем для рук зволожує шкіру, загоює ранки, зміцнює нігті, охороняє шкіру від передчасного старіння. З віком на шкірі з’являються пігментні плями. Тому виробники випускають спеціальний крем для боротьби з пігментними плямами. Щоб руки довше залишалися молодими, необхідно займатися домашніми справами в рукавичках або хоча б користуватися спеціальним захисним кремом (утворюючим на шкірі плівку), який наноситься перед роботою.

Крем для зони декольте та грудей допомагає наситити шкіру вологою, щоб вона не стала в’ялою.

Крем для шиї також призначений для зволоження. Шкіра шиї дуже суха. Вона страждає не тільки від сухості, але й від тертя об шарфи й коміри. Для шиї можна використовувати як спеціальний крем, так і звичайний крем для лиця.

Таким чином, ви можете вибирати, чи запастися армією спеціальних засобів або одним універсальним. Будь-який ваш вибір принесе вашій шкірі більше користі, чим повна бездіяльність.

Як правильно вибрати дезодорант

У сучасному світі панує влада ароматів. Неприємний запах, що надходить від вас, може вплинути на вашу кар’єру та особисте життя. Вибір парфумів або туалетної води може багато чого про вас сказати, але не менше скаже й вибір дезодоранту. Його аромат не так помітний, не так притягальний, але він може як урятувати вас у багатьох ситуаціях, так і, навпаки, сконфузити.

У магазинах представлено безліч дезодорантів, антиперспирантів та дезодорантів-антиперспирантів. Що є що?

Взагалі, дезодорант покликаний блокувати запах поту власним сильним свіжим ароматом. Він підходить вам, якщо ви не сильно потієте та не займаєтеся важкою фізичною працею або спортом. А якщо ні, то користі від нього мало.

Не забувайте, що сам по собі піт не пахне. Це коли за справу беруться бактерії і він починає розкладати, з’являється неприємний запах. Тому якщо так вийшло, що ви не змогли прийняти душ і змити піт, то спроби заглушити цей запах дезодорантом може найчастіше привести до зворотнього ефекту: запах поту змішується із запахом дезодоранту й, не дай боже, ви ще використовуєте туалетну воду. Коктейль, що вийшов, навряд чи буде приємний.

Антиперспирант регулює потовиділення. Що є безсумнівним плюсом для пітливих людей. Але є й мінус: він закупорює пори, не дає шкірі дихати, що може привести до неприємних наслідків — як мінімум роздратуванню. Тому необхідно дотримуватися гігієни й змивати антиперспирант з шкіри. До речі, і наносити антиперспирант, як і дезодорант, потрібно на чисту суху шкіру.

Дезодорант-антиперспирант не тільки регулює потовиділення, але й має приємний сильний запах. Сьогодні він найбільш ефективний і популярний.

Дезодоранти можуть бути представлені у вигляді спрею, кулькового дезодоранту, гелю, крему, присипки.

Спрей гарний при активному потовиділенню, при занятті спортом; кульковий дезодорант, гель і крем м’які, приємні, але якщо у вас підвищене потовиділення, то вони можуть виявитися для вас занадто слабкі. Можна використовувати й парфумовану тальку, вони добре усмоктують піт, але можуть залишати білі сліди на одязі.

Існують дезодоранти для ніг, але їх можна використовувати пару раз на тиждень, тому що вони практично повністю знищують бактеріальне середовище, що дуже шкідливо.

Надійний дезодорант із приємним запахом здатний зарядити вас бадьорістю на весь день, крім того, він виконує ще одну важливу функцію: вселяє впевненість у собі, а це — запорука успіху.

Як правильно вибрати диван

У сучасний комплект м’яких меблів обов’язково входить диван. У магазинах продаються дивани різних виробників, різної конструкції та різної ціни.

На що треба звернути увагу при виборі дивана?

1. Насамперед визначитесь, де буде стояти диван і як буде використовуватися.

Бувають моделі з вбудованим маленьким столиком або барною стійкою, із вбудованими ящиками для зберігання білизни й постелі, з стільницями, що піднімаються, для проведення вечерь перед екраном телевізора або для виконання роботи вночі.
Диван
2. Якщо ви думаєте використовувати диван як спальне місце, то потрібний механізм трансформації.

Усього налічується більш десятка механізмів, але умовно їх можна розділити на три основні групи. «Книжка» — механізм, який висуває наполовину сидіння й відкидає спинку. «Розкладний» — механізм, який розкладається в спальне місце й перебуває під сидінням. «Висувний» — коли площина висувається з дивана, а різниця висоти з основною компенсується подушками.

Найбільш міцним вважається висувний механізм. Диван з таким механізмом трансформації найкраще купувати, якщо ви плануєте постійно розкривати диван. А якщо тільки іноді, то підійде будь який із зазначених вище механізмів. Перед тим, як купувати диван, не забудьте кілька раз розкласти його, щоб переконатися, що розкладний механізм добре працює.

3. Якщо ви купуєте диван для невеликої кімнати, зважте на те, що громіздка річ на погляд зменшує приміщення.

4. Якщо кімната, де буде стояти диван, світла, то й диван краще вибрати з світлою оббивкою. Так він буде краще виглядати.

5. Оббивкою для диванів можуть служити різноманітні тканини, натуральна або штучна шкіра. Самі дорогі дивани виготовлені з великих шарів натуральної добре виробленої шкіри (на один диван іде до 25 шкір). Менш дорогі — з шматків шкіри, і тоді на готовому виробі видно численні складки й замасковані шви.

У якості оббивки з натуральних тканин застосовуються льон, шовк, бавовна, вовна. Використовують синтетичні покриття диванів: флок, мікрофібра, жакард, гобелен та інші.

Дивани з оббивкою з жакарда та велюру дуже красиві, вони використовуються для парадних кімнат. При цьому треба враховувати, що велюр швидко витирається, тому диван з оббивкою з велюру краще ставити там, де буває мало гостей.

6. При виборі меблів не потрібно поспішати. Вам може сподобатися дизайн, стиль, колір дивана. Але не треба забувати про практичність, якість та комфортність меблів.

Коли ви купуєте диван, то обов’язково перевірте, чи зручно ним користуватися. На дивані повинно бути приємно сидіти, він не повинен давити під колінами, з нього не потрібно скачуватися або відчувати інші неприємні відчуття. Якщо це не так, то відкладіть покупку й шукайте інший диван.